Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Maģiski un drosmīgi. Stāsts par attiecībām ģimenē

Ja ir vēlme pēc kaut kā pārdabiska, mistiska un spēcīga, tad jāizlasa Medlinas Milleres romāns “Kirke”. Tas ir stāsts par dievu meitu, kas nelīdzinās ne saviem vecākiem, ne brāļiem un māsām. Tāpēc Kirke aug atstatu no citiem, vientuļa, alkdama pēc tēva — saules dieva Hēlija atzinības. Par Kirki citi saka — nekas no dievības, tomēr viņa atrod pati savu varu un maģiju, kā arī mīlestību, kas izrādās bijusi akla, un Kirkei nodara vairāk posta nekā labuma. Kad Kirkes spējas sāk apdraudēt dievus, viņu uz mūžu izraida uz vientuļo Aiajas salu, kur viņa izkopj savas īpašās prasmes, veikdama burvestības, lasīdama neparastus augus un pieradinādama mežonīgus zvērus. Ar laiku sala piesaista garāmbraucošos kuģus, un, krastā izkāpušie jūrnieki ar prieku pieņem sievietes sarūpēto cienastu un nakstmājas, bet cenšas arī viņu ļauni izmantot. Likdama lietā savas burvestības, viņa visus pārvērš cūkās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drīz vien salu apmeklē mirstīgais Odisejs, kurš ir galants un gudrs. Kirke no jauna iemīlas. Pēc laika Odisejam jādodas projām, bet Kirke uzzina, ka gaida viņa bērnu. Viņa nākšana pasaulē saistās ar pareģojumu, ka Odisejs kritīs no sava dēla rokas, tāpēc dievi mēģina kavēt zēna nākšanu pasaulē. Tas gan tomēr notiek, un visu mūžu Kirke dēlu pašaizliedzīgi sargā. Pareģojums gan piepildās, un tam līdzi seko citi notikumi, kas maina Kirkes un apkārtējo dzīves. Beidzot Kirkei tomēr izdodas panākt vienošanos ar tēvu, lai atstātu Aiajas salu, jo viņa vēlas ceļot un apskatīt pasauli.

Romāns par Kirki ir stāsts par attiecībām ģimenē, sāncensību starp radiniekiem, mīlestību un tās zaudējumu, ilgošanos. Pilns maģijas un drosmes, atklājot, kā viena sieviete cīnās teju pret visu pasauli, lai viņu pieņemtu un saprastu savējie. Kā māte viņa turpina cīņu par savu bērnu, ko vēlāk grūti palaist vaļā, zinot, kādas briesmas slēpj plašā pasaule. Kad viņa sevī rod paļāvību, uzticoties citu izvēlēm, arī viņa pati rod mieru. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.