Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mācības sākas visās izglītības iestādēs. Aizkraukles novadā mācīsies 3260 skolēnu

JAUNAIS MĀCĪBU GADS JAUNĀ SKOLĀ. Aizkraukles novada vidusskolas 5. klases skolnieces Dārta un Amanda saņēmušas jaunās mācību grāmatas. Meitenes atzīst, ka bija neliels satraukums, gaidot pirmo skolas dienu, jo šajā skolā sāks mācības pirmo gadu. Viņas uz pilsētas skolu atnākušas pēc Aizkraukles pagasta sākumskolas beigšanas. Gintas Grincēvičas foto

Šodien atkal sākas jauns mācību gads un skolas gaitās Aizkraukles novadā dodas teju 3260 skolēnu. Kā ik gadu, šobrīd šis skaits ir nedaudz mainīgs, precīzs būs zināms nedaudz vēlāk, bet tas ir līdzīgs kā pērn.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novadā 1. septembrī darbu turpinās 34 izglītības iestādes, arī visas esošās skolas. Pēc ziņām augusta pēdējās dienās, pirmās skolas gaitas sāks ap 290 pirmklasnieku. Visvairāk ir Aizkraukles novada vidusskolā — ap 80, pārējās ir līdzīgs skaits — vidusskolās ap 40, pamatskolās ap 10. Visās vidusskolās nokomplektētas arī 10. klases. Pa divām tās ir Aizkraukles novada vidusskolā un A. Upīša Skrīveru vidusskolā. Mazākā izglītības iestāde ir Pērses sākumskola ar 18 skolēniem no 1. līdz 6. klasei, ir četri pirmklasnieki.

Aizkraukles novada Izglītības pārvaldes vadītāja Sarmīte Kļaviņa atzīst, ka skolas ir gatavas mācību procesam gan domājot par visu nepieciešamo izglītībai, gan iestāžu estētisko vidi. Augusta nogalē Aizkraukles novada Izglītības pārvaldes un pašvaldības vadības pārstāvji apmeklēja visas izglītības iestādes, un iespaids ir ļoti pozitīvs.

GAIDA SKOLĀ. Jaunais mācību gads Pļaviņu vidusskolas skolotājai Sarmītei Kļaviņai sākas ar jaunu audzināmo klasi — 1.b.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šovasar Aizkraukles izglītības iestādēs aicināja darbā gan skolotājus, gan citus darbiniekus. Sarmīte Kļaviņa teic, ka šis process atsevišķās skolās vēl turpinās un dažviet trūkst tieši atbalsta speciālistu. Kur nav izdevies atrast nepieciešamos skolotājus, likmes sadalīs esošajiem darbiniekiem. Nevienā Aizkraukles novada izglītības iestādē nav situācijas, ka personāla trūkuma dēļ mācības nevarētu notikt kādā priekšmetā. Darbu izglītības iestādēs uzsāk vairāki jauni darbinieki, par papildinājumu ar astoņiem skolotājiem priecājas A. Upīša Skrīveru vidusskolā, kur pedagogu sastāvs nokomplektēts pilnībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, iestādēs veikti kosmētiskie remonti vairākās telpās, kabineti papildināti ar jaunām iekārtām, uzlabojumi veikti stadionos un citur. Kā informēja pašvaldībā, interaktīvās tāfeles nomainītas Aizkraukles novada vidusskolā un Bebru pamatskolā. Elektroinstalācija nomainīta Jaunjelgavas vidusskolas sporta un svinību zālē, bet pie pirmsskolas izglītības iestādes “Atvasīte” nobruģēts gājēju celiņš. Tas atjaunots arī pirmsskolas izglītības iestādē “Bērziņš” Pļaviņās. I. Gaiša Kokneses vidusskolā izremontēts medicīnas kabinets un telpas aprīkotas ar ugunsdzēsības signāldevējiem, bet A. Upīša Skrīveru vidusskolā pārbūvēta ventilācija un daļa kanalizācijas sistēmas. Apjomīgi darbi veikti Neretas J. Jaunsudrabiņa vidusskolā — jumta seguma skārda apdares un noteku, kā arī atbalstsienas, basketbola laukuma un skrejceļu gumijas seguma remonts. Mācību iestāde iesaistījusies Latvijas olimpiskās komitejas skolu projektā “Sporto visa klase”, un saistībā ar to televīzijas šovā “Superbingo” laimējusi naudu sporta dzīves uzlabošanai — ierīkots daudzfunkciju vingrošanas komplekss. Savukārt Mazzalves pamatskolā notikusi skolas ēkas jumta bojāto lietus novadīšanas tekņu atjaunošana, un šodien tur atklās jaunu rotaļu laukumu. Nodibinājuma “Iespējamā misija” projektu konkursā ar “Latvenergo” atbalstu mazzalvieši ieguva 21 000 eiro fizikas kabineta aprīkojumam. Lai uzlabotu skolu estētisko vidi, darbinieki daudz paveikuši arī pašu spēkiem.

Aizkraukles novada domes izpilddirektors Uldis Riekstiņš atzina, ka izglītības iestāžu sakārtošanā daudz ieguldīts jau iepriekš, tāpēc šogad lieli remontdarbi netika plānoti, bet paveikts nepieciešamākais. Kopumā ēkas un telpas ir labā kārtībā, lai veiksmīgi uzsāktu jauno mācību gadu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.