Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Likteņzīmju koncertos izceļ mūsu dižgarus

PRODUCENTE Anete Kalniņa (otrā no kreisās) kopā ar māksliniekiem pirmajā “Likteņzīmju” koncertā Likteņdārzā. Aigara Ziemeļa foto

Lai iedzīvinātu Likteņdārza Saieta namu un veicinātu tā aktīvu izmantošanu visas vasaras garumā, šovasar Likteņdārzā uz Saieta nama jumta baudāmi četri koncerti. Producentes Anetes Kalniņas muzikālā cikla “Likteņzīmes” pirmais koncerts jau ieskandināja Likteņdārzu, radot neaizmirstamu sākumu šai vasaras kultūras sezonai. Šis cikls tika atklāts ar Māras Zālītes dzejas notīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SAMANTA VĒSMA

Pirmais impulss par šāda pasākuma ideju nāca no Likteņdārza veidotāja — “Kokneses fonda” valdes priekšsēdētāja Jāņa Karaļa, kurš uzrunāja producenti Aneti Kalniņu. Pēc tam Anete mēģināja izprast Likteņdārza misiju un viņai radās doma par mūsu dižgaru, mūsu dzejnieku, izcelšanu. Mērķis bija, lai ar dzeju izteiktais nostiprinātu kopīgās sapulcēšanās spēku, jo dzejas vārdi sniedz ļoti spēcīgu enerģiju. Tāpat sākotnējais mērķis bija pulcēt cilvēkus kopā, lai ar viņu palīdzību atdzīvinātu Likteņdārzu, pārvēršot to par vietu, kur atspoguļojas spēcīgi kulturāli pasākumi. Tā kā vienā koncertu ciklā nav iespējams izcelt visus dižos māksliniekus, Anete ieminējās par ideju turpināt šo koncertu ciklu ziemas sezonā.

Anetei bija ļoti svarīgi, lai izvēlētie mākslinieki būtu laikmetīgi un atbilstoši, tieši tāpēc kā galvenie tika izvēlēti Māra Zālīte, kas . jūnijā jau atklāja literāro koncertu ciklu. Turpinot ar Knutu Skujenieku 13. jūlijā, pēc tam ar Imantu Ziedoni 23. augustā un, noslēdzot ciklu ar Māri Čaklo, 27. septembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau pēc pirmā koncerta bija dzirdamas pozitīvas atsauksmes, un cilvēki slavēja gan mākslinieku veikumu, gan kopējo radīto atmosfēru. Viena no pasākuma apmeklētājām bija žurnāla “Mājas Viesis” redaktore Dace Terzena, kurai koncerts atstāja tikai pozitīvus iespaidus. “Dzidrs, skaists, pārdomāts koncerts. Tieši tas, kas šobrīd bija vajadzīgs — viss notika īstajā laikā un īstajā brīdī,” komentēja Dace. Arī pati Anete jau uzreiz pēc pirmā koncerta saprata, ka ir veikta pareiza mākslinieku izvēle, jo pēc pirmā koncerta viņa sajuta, ka dzirdētie dzejas vārdi ir ārkārtīgi aktuāli un spēcinoši laikā, kurā šobrīd dzīvojam.

Neskatoties uz to, ka Anete tika uzrunāta un pati neizvēlējās pasākuma vietu, viņai pašai tomēr ir saikne ar Likteņdārzu, kas padara pasākuma nozīmīgumu vēl lielāku. Producentes mamma aktīvi iesaistījusies gan fiziski, gan emocionāli Likteņdārza tapšanā, piedalījusies dažādās talkās un ir pielikusi savu roku veidošanas procesā. Anetes ceļš uz Likteņdārza iepazīšanu un emocionālās saiknes izveidošanos ir noticis tieši caur viņas mātes smago darbu. Likteņdārzs Anetei ir kļuvis par sirdī mīļu un patiesi ļoti nozīmīgu vietu, kurā viņa sajūt dziļu emocionālo piesaisti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.