Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Likteņdārzā – koncertuzvedums “Likteņzīmes. Knuts Skujenieks”

13. jūlijā pulksten 19 Likteņdārzā, neparastā vietā – uz Saieta nama jumta (lietus gadījumā Saieta namā), norisināsies literāri muzikālā cikla “Likteņzīmes” otrais koncertuzvedums “Likteņzīmes. Knuts Skujenieks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gunta Šmidre

Dzejnieks, atdzejotājs, literatūrkritiķis Knuts Skujenieks (1936–2022) nenoliedzami bija personība, kura tiktu ierakstīta jebkuras tautas “zelta fondā”. Literatūrkritiķes Intas Čaklās vērtējumā Knuta Skujenieka dzeja pieder pie nozīmīgākā, kas 20. gadsimta otrajā pusē tapis latviešu literatūrā (gan Latvijai atrodoties PSRS sastāvā, gan pēc valstiskās neatkarības atgūšanas). Tuvāku un tālāku kaimiņtautu interese par Skujenieka dzeju liecina, ka tā nav tikai nacionāla mēroga vērtība, bet viena no poētiski augstvērtīgākajām liecībām par cilvēku Austrumeiropā, totalitārismā un brīvībā, ārējos un iekšējos eksistences nosacījumos.

Koncertuzvedumā “Likteņzīmes. Knuts Skujenieks” klausītājiem būs iespēja satikt vēl kādu Latvijai nozīmīgu un drosmīgu personību – Bruno Javoišu (1963. gada 5. decembrī viņš uzkāpa 76 metrus augstajā Rīgas radiotornī un Latvijas PSR karoga vietā uzvilka paša šūto sarkanbaltsarkano Latvijas karogu, tādējādi protestējot pret Latvijas pārkrievošanu).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abu personību satikšanās izsūtījumā ir dāvājusi Latvijas tautai ļoti interesantu, neparastu radošu projektu – Knuta Skujenieka un Bruno Javoiša atmiņas par padomju koncentrācijas nometni Mordovijā. Izdevniecībā “Neputns” klajā laista grāmata “Kārtis” lēģera kāršu kavas formātā – uz vienas kārts puses ir Bruno Javoiša lēģera reālijas attēlojošs zīmējums, uz otras – Knuta Skujenieka teksts. Šos Knuta Skujenieka rakstītos fragmentus koncertā dzirdēsim aktrises Ditas Lūriņas lasījumā.

Koncertā piedalīsies: Dita Lūriņa, Daumants Kalniņš, Romāns Vendiņš, Artūrs Noviks, kā arī Knuta Skujenieka līdzgaitnieks Bruno Javoišs.

Aicinām ņemt līdzi spilvenus, sedziņas sēdēšanai, kā arī pledus, siltas drēbes, lai vakara stundās būtu ērta pasākuma baudīšana. Lietus gadījumā koncerti notiks Saieta namā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.