Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lietuvas pakomāti ienāk Latvijā

Ilustratīvs attēls.

Latvijā darbību sākuši 152 Lietuvas valsts pasta kompānijas “Lietuvos paštas” pakomāti, kas darbojas ar zīmolu “Unisend”. Kā liecina uzņēmuma mājaslapā pieejamā karte, Aizkraukles novadā pašlaik darbojas viens šī “Unisend” pakomāts -Gaismas ielā, pie veikala “Maxima”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānijā informē, ka “Unisend” tīkls Baltijā sastāv no aptuveni 750 pakomātiem, no kuriem 300 atrodas Latvijā un Igaunijā. Šim attīstības procesam investēti vairāk nekā četri miljoni eiro.

“Lietuvos paštas” valdes priekšsēdētājs Rolands Zuks norāda, ka uzņēmums nolēma sākt darbību pakomātu segmentā pirms vairāk nekā desmit gadiem, un pēc sekmīgas pakomātu ieviešanas Lietuvas tirgū uzņēmums ir gatavs piedāvāt pakalpojumus klientiem visā Baltijas reģionā.

Kompānijas pārstāvji, atsaucoties uz datu apkopošanas platformas “Statista” analīzi, norāda, ka 2023.-2027.gadā tiešsaistes tirdzniecības apmērs Baltijas valstīs pieaugs par 11% gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Unisend” ir jauns piegādes pakalpojumu tīkls, kuru piedāvā “Lietuvos paštas” un kas sāk darbību Latvijā un Igaunijā šī gada pavasarī.

LETA jau ziņoja, ka “Lietuvos paštas” pakomātiem Lietuvā ir zīmols “LP express”.

Sākotnēji “Lietuvos paštas” Latvijā un Igaunijā izvietos 300 pakomātus ar jauno zīmolu “Unisend”. 2024.gada pavasarī arī Lietuvā “Unisend” nomainīs zīmolu “LP express”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neauditētie finanšu rezultāti liecina, ka “Lietuvos paštas” tīrā peļņa pērn salīdzinājumā ar 2022.gadu pieauga par 7,4% līdz 5,2 miljoniem eiro, savukārt peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem (EBITDA) palielinājās par 10,8% līdz 14,4 miljoniem eiro. Vienlaikus kompānijas ieņēmumi saruka par 2,6% – līdz 110,5 miljoniem eiro.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.