Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lieti vai kalti – kā izvēlēties piemērotākos vieglmetāla diskus?

Alumīnija sakausējuma vieglmetāla diski ir ne tikai dizainiski daudzveidīgāki nekā tērauda diski, bet arī svara ziņā vieglāki, kas palīdz uzlabot automašīnas vadāmību, samazina degvielas patēriņu, paildzina riepu kalpošanas laiku un samazina bremzēšanas laiku. Lai arī tērauda diskus ir vieglāk atjaunot, vieglmetāla diski nodrošina labu līdzsvaru starp to izturību un izmaksām, tādēļ vieglmetāla diski ir viena no populārākajām auto īpašnieku izvēlēm. Taču vieglmetāla diski savstarpēji atšķiras un daudzas to īpašības ir atkarīgas no disku izgatavošanas metodes, alumīnija sakausējumu kaļot vai lejot formā. Tādēļ pirms disku iegādes ir vēlams apsvērt būtiskākās alumīnija kalto un lieto disku atšķirības.

Lieto vieglmetāla disku priekšrocības un trūkumi

Neatkarīgi no tā, vai lietie diski tiek izgatavoti, izkausēto alumīnija sakausējumu ielejot formā zema spiediena apstākļos, vai izmantojot gravitācijas palīdzību, to izgatavošana ir ātrāka un lētāka. Taču sakausējuma atdzesēšanas laikā var rasties strukturāli defekti, kas var palielināt plaisāšanas un korozijas riskus, samazinot disku kalpošanas laiku. 

Kaltie vieglmetāla diski – priekšrocības un trūkumi

Atšķirībā no lietajiem diskiem, kaltos diskus kaļ vairākos piegājienos un to izgatavošanā tiek patērēts mazāks materiāla daudzums. Lai arī ražošanas procesā alumīnija sakausējums tiek sakarsēts, tas netiek izkausēts, tādēļ atdzišanas laikā neveidojas izturību samazinoši defekti.

Kvalitatīvi izgatavoti kaltie diski palīdz nodrošināt labāku automašīnas veiktspēju, jo kaltie vieglmetāla diski ir blīvāki, vieglāki un izturīgāki nekā lietie diski, taču darbietilpīgais disku izgatavošanas process sadārdzina to cenu. Turklāt, sarežģītāka ir arī daudzdaļīgu disku montāža, jo tas ir roku darbs, kas prasa prasmes un zināšanas. 

Izmēru ierobežojumi

Diametrs, skrūvju skaits un attālums, kā arī iznesums ir svarīgākie parametri, kas palīdz piemeklēt visatbilstošākos riepu diskus konkrētajam automašīnas modelim, lai sasniegtu optimālākos automašīnas vadāmības, drošības un komforta rādītājus.

Kalto vieglmetāla disku izmēru klāsts ir ierobežotāks nekā lietajiem diskiem, tādēļ jaunus diskus vēlams vispirms meklēt pēc noteiktā automašīnas modeļa un diametra vai lūgt konsultāciju speciālistam.

MMK Riepu Serviss pieredzējušie darbinieki palīdzēs plašajā un daudzveidīgajā vieglmetāla disku klāstā atrast vispiemērotāko risinājumu. Apskatiet plašo piedāvājumu arī internetā – www.mmkserviss.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.