Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lietavu dēļ sašķiebusies atbalsta siena. Svaigā zeme ļoti strauji sablīvējās, radās izskalojumi

SPĒCĪGO LIETAVU REZULTĀTĀ gabiona siena topošajā multifunkcionālajā sporta laukumā ir sašķiebusies. Aizkraukles novada pašvaldība vēlas saņemt neatkarīga eksperta atzinumu par sienas piemērotību objektā un pareizu tās izbūvi. Gintas Grincēvičas foto

Atbalsta jeb gabiona siena topošajā Aizkraukles multifunkcionālajā sporta laukumā Draudzības krastmalā 5 vidusdaļā ir sašķiebusies. Iedzīvotāji interesējas — vai nepilnība tiks novērsta un vai tā nerada draudus sporta kompleksam un apkārt esošajām būvēm?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uldis Riekstiņš, Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors, stāsta, ka būvdarbi šajā posmā ir apturēti un tiek gaidīti projektētāju priekšlikumi situācijas uzlabošanai. Gabiona siena vidusdaļā sašķiebusies spēcīgo lietavu dēļ, tas radīja saskalojumu. Bez būvnieka un projektētāja viedokļa pašvaldība vēlas piesaistīt arī neatkarīgu ekspertu, kas sniegtu savu slēdzienu gan par gabiona sienas kā atbalsta piemērotību objektā, kā arī atzinumu par grunts sablīvēšanos. Aizķeršanos rada tas, ka Latvijā ir vien aptuveni seši eksperti, kas var sniegt šādu atzinumu, visi ir pieprasīti, līdz ar to noslogoti.

Gabiona siena sašķiebās pēc spēcīgajām lietavām. Svaigā zeme ļoti strauji sablīvējās, sienā radās izskalojumi. Izpilddirektors stāsta, ka izmantota tehnoloģija — speciāla maisījuma maisi, ar kuriem aizlikts sienas vidus. Lai radušos defektu izlabotu, daļu gabiona sienas nāksies nojaukt. “Ja siena būtu sasēdusies, tad šādām problēmām nevajadzētu rasties. Projektētājs uzstāja, ka blietēt nevajag, zemei esot dabīgi jānosēžas. Dažas dienas pēc sabēršanas sākās spēcīgās lietusgāzes. Skrīveru meteoroloģiskā stacija apliecināja, ka īsā laika brīdī pie mums bija vieni no lielākajiem nokrišņiem Latvijā. Ūdens pieplūdums pārāk strauji zemi noblietēja, radot šīs problēmas,” skaidro U. Riekstiņš. Izpilddirektors vēlas gūt pārliecību, ka radusies problēma nav būvnieka vaina. Būvnieks ir gatavs labojumus veikt, darbu izpildei papildus gan nepieciešami 20 000 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa). Ja pārbaudēs konstatēs, ka vainojami ir dabas stihijas izraisītie cēloņi un būvnieks visu ir izpildījis tehnoloģiski pareizi, tad pašvaldība plāno lūgt finansējumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Tāpat ar eksperta atzinumu pašvaldība vēlas gūt pārliecību, ka arī apkārt esošajām būvēm nav nekāda apdraudējuma.

Ir skaidrs, ka multifunkcionālo laukumu neatklās tuvākajā laikā, kā tas sākotnēji bija plānots. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.