Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lieta, kas nāk no sirds. Ir jāizjūt, ka cilvēks dāvinājis mīlestību un skaistumu

Kopš Latvijā savu uzvaras gājienu sāka mobilie tālruņi, apsveikumu kartītes nepelnīti esam atstājuši novārtā. Ātrāk ir uzrakstīt īsu ziņu un apsveikt svētkos. Attīstoties tehnoloģijām, ikdienā ienākuši video sveicieni no dažādām interneta platformām. Lai cik tie būtu skaisti, tomēr nekas nespēj aizvietot to sirsnību, kas nāk no kartītes, kas rakstīta rokrakstā un veltīta konkrētam cilvēkam. Aizkraukliete Mārīte Skeranska apsveikumu kartītes gan izgatavo pati, gan arī kolekcionē, un pašlaik tās ir apskatāmas Aizkraukles bibliotēkas lasītavā.

Pirmās — draudzes vajadzībām

Pirmās kartītes bija izgatavotas Kristus Spēka luterāņu draudzes vajadzībām, tās izmantoja jubilāru sveikšanai. Mārītes kundze teic, ka bija sākusi veidot telpiskus apsveikumus. Reiz bija lūgums izgatavot kartīti arhibīskapam. “Tad man rokas drebēja, lai izgatavotu tādu kartīti — reizē nedaudz askētisku un arī tādu, kas izsaka dāvināšanas būtību. Viņam bija 50 gadu jubileja. Pēc tam vajadzēja izgatavot apsveikumus vecļaudīm, kas svētkus aizvada mājās. Nu jau man ir sava kolekcija, kuru parādīt uzaicināja bibliotēka,” teic aizkraukliete.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.