Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lieliski pastrādāts! Zemgales tūrisma gada balvas pasniegšanā četras galvenās balvas iegūst Aizkraukles novada uzņēmēji

ZEMGALES TŪRISMA GADA BALVAS IEGUVĒJI (no kreisās) Skrīveru mājas saldējuma saimniece Lelde Sotniece, mini zoo “Karlīnas” īpašnieks Silvars Dumpis, kuģu “Sēlis” un “Vīgante” īpašnieks Uldis Albiņš un Likteņdārza pārstāvji Sandra Kalniete un Jānis Karalis. Baibas Skabas foto

Atzīmējot Zemgales tūrisma asociācijas divdesmito gadadienu, pirmo reizi svinīgā pasākumā pasniegtas Zemgales tūrisma gada balvas sešās nominācijās. Mēs patiesi varam lepoties ar Aizkraukles novada uzņēmējiem, jo četras galvenās balvas šajā pasākumā, kas notika Krustpils pilī, ieguva tieši mūsu tūrisma pakalpojumu sniedzēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvas mērķis ir izcelt un sumināt aizvadītā gada labākos, unikālākos, daudzveidīgākos un eksportspējīgākos tūrisma pakalpojumu sniedzējus, kuri darbojas Zemgales tūrisma nozarē un veicina kopējo reģiona atpazīstamību un tēlu, atklājot apbalvošanas ceremoniju, sacīja Zemgales tūrisma asociācijas vadītāja Inese Turkupole-Zilpure. Apbalvošanai tika pieteikti 46 kandidāti, no kuriem 21 iekļuva finālā. Piecās nominācijās uzvarētājus noteica žūrija, vienā — cilvēku balsojums. “Kāpēc zelta? Tāpēc, ka mūsu tūrisma piedāvājums ir zelta vērts — tas ir pats labākais, kas mums ir,” sacīja asociācijas vadītāja.

Aizkraukles novada Tūrisma nodaļas vadītāja Anita Šmite ir ļoti gandarīta par sasniegumiem: “Vispirms nodaļas sapulcē spriedām un diskutējām, kurus uzņēmumus šogad virzīt apbalvošanai. Ļoti rūpīgi izpētījām kritērijus, kādus izvirzījusi Zemgales tūrisma asociācija, un domāju, ka rezultāts ir ļoti labs. Jāatzīst, ka izvēlēties bija ļoti grūti, jo daudziem uzņēmumiem aizvadītajā gadā bijuši labi panākumi. Katrā nominācijā izvirzījām vienu pretendentu un visi mūsu ieteiktie kandidāti arī iekļuva finālā, kas apliecina, ka mums ir spēcīgi uzņēmumi. Katrā no nozarēm tie ir spējīgi konkurēt. Kad apbalvošanā vienu pēc otras mūsējie saņēma četras galvenās balvas, prieks bija neaprakstāms. Tātad visi kopā esam labi pastrādājuši!”

Nominācijā “Zemgales Zelta rokas” balvu ieguva “Skrīveru mājas saldējums”. Šim uzņēmumam pēdējās divas nedēļas bijušas īpašas, jo nupat saņemta arī Aizkraukles novada gada balva uzņēmējdarbībā nominācijā “Ģimenes uzņēmums”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Skrīveru mājas saldējums kopj veselīgas ēšanas tradīcijas un aizraujas ar gardēdību, gatavojot dabīgu saldējumu. Tā baudīšana ir īsts lidojums garšu pasaulē ikvienam tūristam, ko bagātina aizraujoši stāsti par saldējuma tapšanu. Kopš 2023. gada to iespējams baudīt pat 30 000 pēdas virs zemes — lidojot ar “Air Baltic” lidmašīnām,” tā raksturots šis uzņēmums. 16 gadu laikā no mazas kafejnīciņas Skrīveros tas pārtapis par lielu ģimenes un draugu uzņēmumu.

Nominācijā “Zemgales Zelta atspere” galveno balvu saņēma kuģīša “Vīgante” un “Sēlis” īpašnieks un kapteinis Uldis Albiņš.

vēti kuģīši, kuri kursē pa Pļaviuvi, pamatā no Kokneses vai antes parka. Kuģīši “Vīgante” un apteiņi ar lieliskajiem stāstiem ir res — elastīgi, uzticami, droši, s uz Daugavas vai Pērses vienvietā!” teikts par šīs balvas saņēd sadarbībā ar biedrību “Pērses ras mantojuma dienās notika ls brauciens, ieviešot jaunu atnu — uz kuģīšiem bija iespē-Koknesi senāk un tagad — izkā varēja vērot ne tikai skaistās Pērses skatus, bet arī vienlaikus ot zudušās ainavas, ko pašreiz sedz ūdens, un sekot līdzi kustības kartei pa ūdens ceļu. “Tas tiešām ir liels pārsteigums. Man pašam ļoti patīk tas, ko es daru, tāpēc ir liels prieks, ka tas patīk vēl kādam un kāds to novērtē,” saņemot balvu sacīja Uldis Albiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā “Zemgales Zelta grauds” balvu ieguva Likteņdārzs Koknesē.

Likteņdārzs ir dabā veidots simbols tautas nemitīgai atjaunotnei un izaugsmei — te satiekas gan cilvēka, gan valsts pagātne, tagadne un nākotne. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, arī Likteņdārzs tiek veidots, pateicoties ziedojumiem. Likteņdārzu iecienījuši ekskursanti, ģimenes un kāzinieki. Te notiek arī kultūras un atpūtas pasākumi. Pagājušajā gadā atklātais Saieta nams kļuvis par paaudžu tikšanās vietu, te notikuši daudzveidīgi mākslas un kultūras pasākumi, kas piesaista apmeklētājus no Zemgales, Latvijas un ārvalstīm, tādējādi Likteņdārza un Kokneses vārdu nesot pasaulē.

Saņemot balvu, Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja Sandra Kalniete atklāja, kādu sakritību — Likteņdārzā Saieta nama lielo durvju pašā augšā iestrādāts mazs īsts zelta grauds. “Šis mazais zelta simbols ir tie daudzie un dažādie cilvēki, kas savā dzīvē meklē zelta graudu, piepildījumu, sapni, lai to piepildītu,” sacīja S. Kalniete.

Ar lielām ovācijām un sajūsmas saucieniem tika sagaidīta ziņa par balvas ieguvēju nominācijā “Zemgales Zelta dukāts” un tas ir mini zoo “Karlīnas” Vietalvas pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā par galveno balvu sacentās seši tūrisma pakalpojumu sniedzēji — karameļu darbnīca Jelgavā, Krustpils pils un Jēkabpils vēstures muzejs, brīvdabas muzejs “Ausekļu dzirnavas” Bauskas novadā, “Nākotnes parks” Jelgavas novadā, mini zoo “Karlīnas” Aizkraukles novadā un dabas parks Tērvetē Dobeles novadā. Iegūstot aptuveni pusi no visām balsīm, par uzvarētājiem kļuva vietalvieši.

“Īpaša vieta un ceļotāju iemīļots tūrisma objekts Aizkraukles novadā, kur uzņemt pozitīvo emociju lādiņu ilgam laikam. Saimniecībā iespējams aplūkot dažādus dzīvniekus — lamas, alpakas, kamieļus, ķenguru, poniju, jenotu, kazas, pīles, zosis, tītarus u. c.,” tā par “Karlīnām” saka pasākuma rīkotāji. Lai iepazītu daudzveidīgo un tik dažādo dzīvnieku pasauli, “Karlīnās” tiek gaidītas gan ģimenes ar bērniem, gan skolēnu ekskursijas, gan individuālie ceļotāji. Dzīvniekus ir iespējams samīļot un pabarot. Paplašinot piedāvāto pakalpojumu klāstu, 2022. gadā saimniecībā tika atvērta kafejnīca, kurā iespējams iegādāties ātrās uzkodas, saldējumu, kafiju, pieejami arī suvenīri. Jau trešo gadu mini zoo “Karlīnas” ir aktīvi akcijas “Mājas kafejnīcu dienas” dalībnieki. Mājas kafejnīcu dienās šī saimniecība ir īpaši apmeklēta, atsauksmes par piedāvājumu un apkalpošanu — lieliskas. Šī brīža jaunums ir vizināšanās zirga mugurā un izbraucieni pajūgā. Pirms apbalvošanas “Karlīnu” īpašnieks Silvars Dumpis atzina, ka viņam nav nekādu īpašu izjūtu par to, kā veicies balsojumā, bet jau pēc balvas saņemšanas atzina, ka ir ārkārtīgi priecīgs un gandarīts par apmeklētāju labajām atsauksmēm un uzticēšanos.

Nominācijā “Zemgales Zelta karote” finālā iekļuva kafejnīca “Panna Cafe” Koknesē, nominācijā “Zemgales Zelta spilvens” — viesu nams “Divas upes” arī no Kokneses. Arī viņi tika sumināti šajā pasākumā, saņemot Atzinības rakstus.

Fotogalerija: https://staburags.lv/zemgales-turisma-gada-balvas-pasniegsana-sesas-nominacijas-cetras-galvenas-balvas-iegust-aizkraukles-novada-uznemeji/

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild laikraksts “Staburags”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.