Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Zemgales tūrisma gada balvas pasniegšanā sešās nominācijās četras galvenās balvas iegūst Aizkraukles novada uzņēmēji

Baibas Skabas foto

Zemgales tūrisma gada balvas pasniegšanā sešās nominācijās četras galvenās balvas iegūst Aizkraukles novada uzņēmēji

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmo reizi svinīgā pasākumā pasniegtas Zemgales tūrisma gada balvas sešās nominācijās un mēs patiesi varam lepoties ar Aizkraukles novada uzņemējiem, jo četras galvenās balvas šajā pasākumā, kas notika Krustpils pilī, ieguva tieši mūsu tūrisma pakalpojumu sniedzēji.

Apbalvošanai tika pieteikti 46 kandidāti, no kuriem 21 iekļuva finālā. Piecās nominācijās uzvarētājus noteica žūrija, vienā – cilvēku balsojums.

Nominācijā “Zemgales Zelta rokas” balvu ieguva “Skrīveru mājas saldējums”. Šim uzņēmumam pēdējās divas nedēļas bijušas īpašas, jo nupat saņemta arī Aizkraukles novada gada balva uzņēmējdarbībā nominācijā “Ģimenes uzņēmums”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Skrīveru mājas saldējums kopj veselīgas ēšanas tradīcijas un aizraujas ar gardēdību, gatavojot dabīgu saldējumu. Tā baudīšana ir īsts lidojums garšu pasaulē ikvienam tūristam, ko bagātina aizraujoši stāsti par saldējuma tapšanu. Kopš 2023. gada to ir iespējams baudīt pat 30 000 pēdas virs zemes – lidojot ar Air Baltic,” tā raksturots šis uzņēmums.

Nominācijā “Zemgales Zelta atspere” galveno balvu saņēma kuģīša “Vīgante” un “Sēlis” īpašnieks un kapteinis Uldis Albiņš.

“Latvijā būvēti kuģīši, kuri kursē pa Pļaviņu ūdenskrātuvi, pamatā no Kokneses vai Staburaga Vīgantes parka. Kuģīši “Vīgante” un “Sēlis” un to kapteiņi ar lieliskajiem stāstiem ir kā zelta atsperes – elastīgi, uzticami, droši, precīzi un būs uz Daugavas vai Pērses vienmēr laikā un vietā!” teikts par šīs balvas saņemējiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā “Zemgales Zelta grauds” balvu ieguva Likteņdārzs Koknesē.

Likteņdārzs ir dabā veidots simbols tautas nemitīgai atjaunotnei un izaugsmei – te satiekas gan cilvēka, gan valsts pagātne, tagadne un nākotne. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, arī Likteņdārzs tiek veidots, pateicoties ziedojumiem.

Ar lielām ovācijām un sajūsmas saucieniem tika sagaidīta ziņa par balvas ieguvējiem nominācijā “Zemgales Zelta dukāts” un tas ir mini zoo “Karlīnas” Vietalvas pagastā. Tajā par galveno balvu sacentās seši tūrisma pakalpojumu sniedzēji – karameļu darbīca Jelgavā, Krustpils pils un Jēkabpils vēstures muzejs, brīvdabas muzejs “Ausekļu dzirnavas” Bauskas novadā, “Nākotnes parks” Jelgavas novadā, Mini zoo “Karlīnas” Aizkraukles novadā un dabas parks Tērvetē Dobeles novadā. Iegūstot aptuveni pusi no visām balsīm, par uzvarētājiem kļuva vietalvieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Īpaša vieta un ceļotāju iemīļots tūrisma objekts Aizkraukles novadā, kur uzņemt pozitīvo emociju lādiņu ilgam laikam. Saimniecībā iespējams aplūkot dažādus dzīvniekus – lamas, alpakas, kamieļus, ķenguru, poniju, jenotu, kazas, pīles, zosis, tītarus u.c ,” tā par “Karlīnām” saka pasākuma rīkotāji.

Nominācijā “Zemgales Zelta karote” finālā iekļuva kafejnīca “Cafe Panna” Koknesē, nominācijā “Zemgales Zelta spilvens” – viesu nams “Divas upes” arī no Kokneses. Arī viņi tika sumināti šajā pasākumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.