Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Līdz jūnija beigām pašvaldības var pieteikties finansējumam elektrisko skolas autobusu iegādei

Ilustrācija no canva.com

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi papildu uzsaukumu atklātai projektu atlasei pašvaldībām, aicinot pieteikties Atveseļošanas fonda finansējumam elektroautobusu iegādei skolēnu pārvadājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātā investīciju programma mērķēta izglītojamo mobilitātes un skolu tīkla sasniedzamības veicināšanai, vienlaikus ar ieguldījumiem bezemisiju transportlīdzekļos sekmējot publiskā sektora transporta zaļināšanu Latvijā.

Papildu uzsaukums projektu iesniegšanai tiek organizēts, lai izmantotu atlikušo fondu finansējumu 3,714 miljonu eiro apmērā.

Plānots, ka ar pieejamo Atveseļošanas fonda atbalstu pašvaldības un to kapitālsabiedrības varēs iegādāties bezemisiju autobusus, tāpat ar atveseļošanas fonda finansējumu varēs ierīkot nepieciešamo uzlādes infrastruktūru. No Atveseļošanas fonda tiks segtas visas projekta izmaksas 100% apmērā, izņemot pievienotās vērtības nodokli (PVN), projekta maksimālais Atveseļošanas fonda finansējums ir 666 660 eiro. Projektu īstenošanai atvēlēts laiks līdz 2025.gada beigām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansējumam var pieteikties Latvijas pašvaldības un to kapitālsabiedrības, izņemot Rīgu.

Projektu iesniegumus CFLA pieņems līdz 2023.gada 28.jūnijam. 

Projektu atlases pirmajā uzsaukumā jau apstiprināti projekti Saldus novada un Rēzeknes novada pašvaldībām, vēl 10 iesniegtie projekti tiks vērtēti atkārtoti pēc precizējumu iesniegšanas, savukārt tikko izsludinātajam uzsaukumam ir pieejams atlikušais programmai paredzētais finansējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atveseļošanas fonda atbalsts projektu īstenošanai paredzēts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātā reformu un investīciju virziena “Reģionālā politika” investīcijas “Pašvaldību funkciju īstenošanai un pakalpojumu sniegšanai nepieciešamo bezemisiju transportlīdzekļu iegāde” ietvaros.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.