Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Līdz ceturtdienas pēcpusdienai Pļaviņās noteikts oranžais brīdinājums

Plūdi Pļaviņās 2013. gadā. Foto no “Staburaga” arhīva.

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests brīdina: no 10. janvāra pulksten 13.30 līdz 12. janvāra pulksten 14 plūdu briesmu dēļ Pļaviņās noteikts oranžais brīdinājums, kas nosaka: esi gatavs pasargāt sevi un savu īpašumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pļaviņu ūdenskrātuvē saglabājas paaugstināts ūdenslīmenis. Turpināsies vižņu blīvēšanās, ūdenslīmeņa svārstības un teritoriju applūšana. Gaidāms, ka šodien pie Jēkabpils tiks pārsniegtas ūdens līmeņa atzīmes, kas atbilst ļoti augstām jeb oranžajam brīdinājumam. Līdz ar to šajā apkārtnē applūdīs plašākas teritorijas.

Ūdenslīmenis 10. janvārī pulksten 12.50 Pļaviņās bija 1019 cm virs stacijas “0” jeb 72,43 m LAS, Zeļķos – 802 cm virs stacijas “0” jeb 77,38 m LAS; Jēkabpilī – 595 cm virs stacijas “0” jeb 80,64 m LAS.

Brīdinājuma līmenis:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

🟢ZAĻŠ – Hidrometeoroloģiskie apstākļi nav bīstami

🟡DZELTENS – Esi informēts!

🟠ORANŽS – Esi gatavs!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

🔴SARKANS – Rīkojies!

Oranžais brīdinājums nozīmē: esi gatavs pasargāt sevi un savu īpašumu. Iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras applūšana. Var tikt traucēta elektroenerģijas un ūdens piegāde, telekomunikāciju sakari. Iespējams, būs nepieciešama evakuācija. Iedzīvotāji tiek aicināti neapmeklēt un nepārvietoties plūdu apdraudētajās teritorijās.

Plašāka informācija par hidroloģiskajiem apstākļiem pieejama hidro.meteo.lv. Ieteikumi rīcībai plūdu apdraudējuma gadījumā https://www.vugd.gov.lv/lv/pludi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktuālajai brīdinājumu informācijai sekojiet bridinajumi.meteo.lv/

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112

informācija no facebook.com/PlavinasAivieksteKlintaineVietalva/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.