Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Līdz 1. jūnijam var pieteikties rezervistu militārās pamatapmācības kursam

Foto no sargs.lv Foto: Gatis Indrēvics

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus sniegt savu ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, izvēloties kādu no sev piemērotākajiem militārās apmācības un dienesta veidiem. Viens no veidiem, kā iesaistīties valsts aizsardzībā, ir apgūt rezervistu militāro apmācību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rezervistu militārās pamatapmācības kurss dod iespēju rezervistam — Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, bez militārās sagatavotības, brīvprātīgi apgūt dienestam rezervē noteikto militāro pamatapmācību. Tie Latvijas pilsoņi, kuri būs sekmīgi apguvuši rezervistu militārās pamatapmācības kursu, dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību, mobilizācijas norīkojumu un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīru pienākumus.

Rezervistu militārās pamatapmācības kurss 2024. gadā tiks organizēts trīs nedēļu garumā no 27. jūlija līdz 17. augustam un tam var pieteikties līdz 1. jūnijam, vienotajā rekrutēšanas platformā klustikaravirs.lv tiešsaistē aizpildot pieteikuma anketu.

Rezervistu militāro pamatzināšanu un iemaņu pamatkursā rezervists iegūst militārās pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī, apgūstot tādus priekšmetus kā ieroču apmācība, kaujas šaušana, sakaru apmācība, normatīvie akti, lauka kaujas iemaņas, topogrāfija, orientēšanās un medicīna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt kolektīvās apmācības līmenī — lauka kaujas iemaņas nodaļas līmenī.

Apmācība noritēs klātienē klasē, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot arī teorētiskās un praktiskās ieskaites.

Militārās apmācības laikā rezervisti tiks nodrošināti ar dzīvojamo telpu kazarmā vai lauka apstākļos — teltī, kā arī ar formas tērpu, nepieciešamo ekipējumu un inventāru. Rezervistiem par katru militāro mācību dienu izmaksās kompensāciju 41,75 eiro dienā. To izmaksās ar pārskaitījumu norādītajā bankas kontā mēneša laikā pēc apmācības kursa beigām. Rezervisti tiks nodrošināti ar ēdināšanu vai saņems karavīra uzturdevu, kas ir 14 eiro dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks Alūksnē, bet pirms kursa sākuma tiks atvērti pulcēšanās punkti Gulbenē, Valmierā, Jēkabpilī, Saldū un Rīgā, no kuriem rezervisti tiks nogādāti uz un no mācību vietas. Kursa laikā — 3. un 4. augustā — tiks plānota brīva nedēļas nogale. 

Zināšanai

 Pieteikties apmācības kursam var Latvijas pilsoņi (vīrieši un sievietes) bez militārās sagatavotības vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri ieguvuši vismaz pamatizglītību un pārvalda valsts valodu vidējā līmenī (B1).

 Militārajai apmācībai pieņems rezervistus, kuri atbilst dienestam rezervē noteiktajai veselībai, ko pārbaudīs medicīniskā komisija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Informācija par pieteikšanos rezervista pamatapmācības kursam atrodama vienotajā rekrutēšanas platformā: klustikaravirs.lv.

 Neskaidrību gadījumā var zvanīt darbdienās no pulksten 9 līdz 16 pa tālruni 67800270 vai rakstīt e-pastā: rezervists@mil.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.