Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lēmumi jāpieņem pašvaldībai. Ministre rosina pētīt un analizēt, kāpēc skolēni aizplūst pēc 9. klases

Aizkraukles novada izaicinājums ir sešas vidusskolas, kas vēsturiski bija sešu novadu centrālās izglītības iestādes — novadu, kas administratīvi teritoriālās reformas rezultātā apvienojās vienā Aizkraukles novadā. Šī gada aktuālie dati liecina, ka vairumā izglītības iestāžu pēc IZM jaunā ziņojuma netiek izpildīti kritēriji. Arī statistikas dati, kas apkopoti no 2017. gada, liecina, ka jauniešu interese par vidējās izglītības iegūšanu vidusskolās mazinās. Viens no iemesliem — jaunieši dodas iegūt profesionālo izglītību, paralēli iegūstot vidējo izglītību. Vidusskolu skaitu vajadzētu mazināt, bet, tā kā politiskie spēki pārstāv sešus kādreizējos novadus, tas nav izdevies.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Kā tas selijas karogs palidzetu uzturet vidusskolu tadā nostūrī kā Nereta? Jautajums butu ieprieksejiem novda saimniekiem, dirketoriem kas tad tika darīts visus ieprieksejos gadus? Aizkraukles skola piemēram attīstās un būvējas, cik man zināms. Kas darbavietam vecākiem, kur dzīvot, kur dakteri – tak vienā dienā jau to ģimeņu un bernu nepalika tik maz, k anevar safīrē vidusskolu. Ko vēl tām ģimenēm darīt tur, kā naudu pelnīt? Kur darba darba algu nopelnīt ģimenēm ar bērniem, ja sētnieku amatā rindas? tur jau tas sunis aprakts – nekas nav darīts, vecāki nav vainīgi. Kas vainīgs? Viktorīnas jautājums! Es brīnos, ka jūs brīnaties, ka neštimmē. Tā ir ka acis aizlietas ar garantētu algu vairāku gadu garumā. Profenei bērnus neņemiet nost, kāds sakars tai ar jūsu problēmām Neretā un Jaunjelgavā?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.