Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lelles ar īpašiem tērpiem. Grāmatas pārtop kleitās

Līdz jūlija beigām Gostiņu bibliotēkā apskatāma Lienes Antevičas personālizstāde “Es, grāmatas un lelles”. Šīs lelles ir ne tikai skaistas, bet ar īpaši veidotu svārku daļu — no grāmatu lappusēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bibliotēka noteikti ir vieta, kur šīs lelles iederas vislabāk. Ne tikai grāmatu lappušu dēļ, kas izmantotas to pamatā, bet arī tāpēc, ka pati to autore ir bibliotekāre. Liene strādā Jēkabpils novada Galvenajā bibliotēkā.

Gostiņu bibliotēkas vadītāja Aiga Daugaviete stāsta, ka Lienes darbus pamanījusi kādā televīzijas sižetā un uzreiz vēlējusies to izstādi Gostiņos. Nācies gan gaidīt rindā, jo izstāde ceļo pa visu Latviju. Gaidīt tomēr esot bijis vērts, jo apmeklētāji ir pārsteigti un sajūsmināti par redzēto.

Kā zināms, pienāk brīdis, kad atsevišķas grāmatas bibliotēkā noraksta. Lai tās neietu zudībā, Liene nolēma tām dot otru mūžu, tāpat kā meitas lellēm, kurām beidzies rotaļu laiks. Kopā izdevies smalks mākslas darbs, kas papildināts ar skaistiem tērpiem. Tie veidoti no auduma, papīra, pērlītēm, akmentiņiem un citiem dažādiem materiāliem, un katrai lellei tas ir atšķirīgs. Liene stāsta, ka, esošajai izstādei ceļojot, tapušas arī jaunas lelles. Tās viņa darina, kad rodas iedvesma izmēģināt ko jaunu un vēl nebijušu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.