Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lāzerepilācija: svarīgākais par matiņu likvidēšanas procedūru

Lāzerepilācija ir viena no jaunākajām un progresīvākajām metodēm nevēlamā apmatojuma likvidēšanā. To izvēlas ne tikai sievietes, bet arī vīrieši, lai uz ilgu laiku atbrīvotos no matiņiem dažādās ķermeņa vietās. Lai gan Latvijā lāzerepilācija pieejama jau daudzus gadus, joprojām daudzi par šo procedūru neko tā īsti nezina, tāpēc pat neapsver tās izmantošanu arī savā skaistumkopšanā. 

Tāpēc piedāvājam iepazīties ar dažiem faktiem par lāzerepilāciju, tās norisi un to, kādu efektu var sniegt šī procedūra.

Lāzerepilācija iznīcina matiņus ar gaismas staru

Lāzerepilācijas pamatā ir koncentrēts gaismas stars, kas iedarbojas tieši uz matiņa sakni, iznīcinot to un neļaujot matiņam atkal ataugt. Diemžēl gaismas stars iedarbojas tikai uz tiem matiņiem, kuri ir aktīvajā augšanas fāzē, tāpēc, lai likvidētu visus matiņus, nepieciešams veikt vairākas lāzerepilācijas procedūras.

Ar Aleksandrīta lāzeru var likvidēt arī gaišus matiņu

Aleksandrīta lāzers ir jaunākās paaudzes lāzers, ar kuru var panākt daudz labāku matiņu likvidēšanas efektu. Aleksandrīta lāzers jau kļuvis par “zelta standartu” šajā nozarē, ko izmanto visi labākie saloni un klīnikas. Ar šo lāzeru iespējams likvidēt pat gaišus un plānus matiņus, kas agrāk ar vecās paaudzes iekārtām nebija iespējams.

Lai iegūtu gludu ādu, jāiziet pilns kurss

Lai sasniegtu efektu, kad āda ir pilnībā gluda un matiņi neataug, nepieciešams iziet pilnu lāzerepilācijas kursu, kura laikā tiks apstrādāti visi matiņi. Starp procedūrām jābūt pārtraukumam no 4 līdz 12 nedēļam. Vidēji pilns kurss ir no 3 līdz 6 reizēm. Tas atkarīgs no individuāliem faktoriem.

Lai saglabātu gludu ādu, jāveic profilakses procedūras

Ar to, ka iziets pilns lāzerepilācijas kurss, vien nepietiks, jo, lai saglabātu paliekošu efektu ilgstoši, vajadzēs regulāri ieplānot atjaunojošās procedūras. Vidēji tās ir nepieciešamas 1-2 reizes gadā. Ja to nedara, tad pēc kāda laika matiņi atkal sāks parādīties. 

Lāzerepilāciju var izmantot jebkurā ķermeņa zonā

Lāzerepilācija ir saudzīga procedūra, kas nebojā matiņam apkārt esošos audus. Tāpēc šo metodi droši var izmantot matiņu likvidēšanai arī pašās jutīgākajās ķermeņa zonās – uz sejas, bikini zonā, padusēs.

Lāzerepilācija arī uzlabo ādas stāvokli

Lāzerepilācija ne tikai palīdz efektīvi atbrīvoties no nevēlamā apmatojuma, bet arī var palīdzēt uzlabot ādas kopējo stāvokli. Piemēram, lāzerepilācija ātri palīdz atbrīvoties no ieaugušo matiņu problēmas. Procedūra arī uzlabo ādas izskatu, mazina pigmentāciju, padara to gludāku un maigāku.

Pirms un pēc procedūras jāievēro daži nosacījumi

Lai lāzerepilāciju varētu veikt droši un efektīvi, klientiem ir jāievēro daži būtiski nosacījumi gan pirms, gan pēc procedūras. Piemēram, pirms procedūras vairākas nedēļas nedrīkst matiņus likvidēt ar metodēm, kas tos izrauj vai traumē saknes. Vislabāk tos tikai skūt vai griezt. Arī starp procedūrām matiņus drīkst likvidēt tikai tā, lai netiktu traumētas saknes. Pirms procedurām arī nedrīkst izmantot saules aizsargkrēmus un pašiedeguma līdzekļus. Tāpat, ja āda ir iekaisusi un ar bojājumiem, lāzerepilācija ir jāatliek līdz brīdim, kad tā ir sadzijusi un izveseļojusies.

Lāzerepilāciju nedrīkst veikt grūtnieces

Diemžēl lāzerepilācija nav piemērota procedūra grūtniecēm. Ja sieviete grib izmantot šo metodi, tad tā jāieplāno pirms vai pēc grūtniecības, jo bērna zīdīšanas laikā lāzerepilāciju drīkst veikt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.