Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lauksaimnieki var pieteikties marķētās dīzeļdegvielas iegādei

Ilustrācija no canva.com

No šodien sākas iesniegumu pieņemšana marķētās dīzeļdegvielas saņemšanai lauksaimniekiem 2023./2024.saimnieciskajā gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda LAD, lai saņemtu tiesības iegādāties marķētu dīzeļdegvielu, pretendentam ir jāveic lauksaimnieciskā darbība un uz 1.jūniju jābūt reģistrētam Uzņēmumu reģistrā vai Valsts ieņēmumu dienestā.

Dienestā skaidro, ka dīzeļdegvielu piešķir par Ilgtspēju sekmējošu ienākumu pamatatbalstam vai Maksājuma mazajiem lauksaimniekiem saņemšanai deklarēto un apstiprināto hektāru skaitu.

Ieņēmumiem no lauksaimnieciskās ražošanas vai akvakultūras produkcijas ražošanas, neskaitot saņemto valsts un Eiropas Savienības atbalstu, ir jābūt vismaz 350 eiro no hektāra, bet bioloģiski sertificētajās saimniecībās – vismaz 210 eiro no hektāra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Marķēto dīzeļdegvielu var izmantot kravas pašpārvadājumiem, traktortehnikai un lauksaimniecības pašgājējmašīnās lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un tādas meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem.

Pieteikumus var iesniegt līdz 1.jūnijam.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.