Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Latvijas valsts svētkus Likteņdārzā svinēs ar radošo darbnīcu un saulrieta sagaidīšanu

foto no liktendarzs.lv

18. novembrī, Latvijas dibināšanas 104. gadadienā Likteņdārzs aicina uz ikgadējo tradīciju – saulrieta sagaidīšanu dārza amfiteātrī, savukārt dienas garumā jaunajā Saieta namā būs radošā darbnīca “Latvija sirdī un pie sirds”, kurā ikviens ir aicināts izgatavot patriotiskas piespraudes un rotas valsts svētku laikam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Radošā darbnīca Saieta namā būs atvērta no pl. 12:00 un to vadīs gleznotāja, keramiķe un rokdarbniece Ginta Zaumane, kura ikdienā strādā darbnīcā “Vīnkalna ceplis”, Iecavā.

Savukārt Likteņdārza amfiteātrī, sagaidot saulrietu, apmeklētāji varēs sildīties pie lielā ugunskura un iedegt sveci, kopā veidojot simbolisku Latvijas kontūru. Sveces šim nolūkam ieteicams ņemt līdzi katram pašam, taču tās būs iespēja par ziedojumu iegādāties arī Saieta namā.

Visas dienas garumā Likteņdārza amfiteātrī tiks atskaņoti fragmenti no Imanta Ziedoņa un Raimonda Tigula audiogrāmatas “Epifānijas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par Likteņdārzu:

Likteņdārzs ir unikāla, par ziedojumiem veidota piemiņas vieta, kas pēc pasaulē pazīstama Japānas ainavu arhitekta Šunmjō Masuno (Masuno Shunmyō) projekta un arhitekta Andra Kronberga uzraudzībā tiek veidota uz salas Daugavā pie Kokneses.

Saieta nams Likteņdārzā tika atklāts 2022. gada augustā un tas piepilda Kokneses fonda sen lolotu sapni – radīt modernu un arhitektoniski augstvērtīgu celtni, kas dod iespēju Likteņdārzam darboties visu gadu, rīkojot piemiņas, izglītības un kultūras pasākumus plašām auditorijām.

Likteņdārzs top kā gaišas atceres dārzs, kur svinēt latviešu tautas izturību un gara spēku. Tas veltīts visu latviešu piemiņai, kuri 20. gadsimtā gājuši bojā vai cietuši svešu varu dēļ. Dārzs apvieno izcilu kultūrainavu, arhitektūru ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas krāšņumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.