Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Latvijas pacietīgākā daļa

Foto no Unsplash.com

Kur palika nauda? Domāju, šāds jautājums pēdējā laikā izsprūk ne vienam vien pircējam. It kā jau pirka kā parasti… Savukārt mana paziņa vakar šokēta zvanīja par elektrības rēķinu, parasti maksājusi — 20, 30 eiro, bet vakar saņēmusi rēķinu par vairāk nekā 50 eiro. Kaut gan savus paradumus nav mainījusi. Ar šausmām viņa domā, kas būs vēlāk, jo gribēsies taču izcept kādus pīrāgus Ziemassvētkos, arī elektrība ziemas vakaros tiks slēgta agrāk. Neziņa ir tā, kas cilvēkus dzen stresā. Kā būs ziemā? Visprātīgāk būtu noteikt apkures un gāzes patēriņa griestus, lai aptuveni varētu prognozēt gaidāmos izdevumus. Šomēnes pensionāriem beigušies lielie gaidīšanas svētki, un viņi saņem indeksētās pensijas. Ja tas būtu pensijas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

pielikums, par to varētu priecāties, bet patiesībā jau to visu aprīs inflācija. Pilnībā indeksējamās pensijas pieauga vidēji par 23%. Jūnijā vidējā pensija bija nedaudz virs 400 eiro. Tas nozīmē, ka tagad tā pieaugusi aptuveni par 80 eiro. Taču lielais pielikums gan, šķiet, izkūpēs kā dūmi no skursteņa, jo, cik tad galu galā maksās apkure un gāze, precīzi nav zināms. Arī aptiekā un veikalā ir neprognozējamas cenas.

Pirmsvēlēšanu laikā partiju solījumos netiek aizmirsti arī vecļaudis. Pensionāri ir Latvijas pacietīgākā un apzinīgākā daļa. Viņiem goda jautājums ir nomaksāt rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem. Viendien, izmisuma vadīts, redakcijas durvis vēra kāds vīrs, jautājot, ko lai darot, jo nevarot ar pensiju izdzīvot. Protams, ir sociālās palīdzības iestādes, bet arī tur savi likumi un noteikumi. Pensionāri izdevīgi arī no tā viedokļa, ka viņi nepiesaka streikus, neprotestē, un viņu balss ir pārāk klusa, lai novērstu vienu vai otru netaisnību. Kaut vai tas, kāpēc gadu no gada tiek runāts par to, ka nav taisnīgi no pensijām atvilkt nodokļus? Arī darba stāžam pie indeksācijas principā nav nekādas jēgas — starpība tikai pāris eiro. Un kāpēc gan tiek noteikti indeksējamās summas griesti? Tādu jautājumu ir daudz, un, protams, tos savās programmās ierakstīs ne viena vien partija. Piemēram, kāda sola vidējo pensiju nākamās Saeimas laikā paaugstināt līdz 750 eiro. Skaisti, bet vai izpildāmi?

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.