Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Latvijas—Lietuvas pierobežā muzicēs leģendārais “Modern Talking” līderis

VĒL AIZVIEN visdažādākajos pasaules nostūros gaidītais dziedātājs Tomass Anderss ir pārdevis vairāk nekā 125 miljonus albumu kopiju, tostarp grupas un solo ierakstus, saņēmis vairāk nekā 420 platīna un zelta apbalvojumu! Publicitātes foto

22. jūlijā nepilnu 100 kilometru attālumā no Aizkraukles, Lietuvā, Biržu rajona Ķiluču ezera pussalā, notiks leģendu mūzikas festivāls, kurā uzstāsies pasaulslavenais dziedātājs Tomass Anderss, vienas no vēsturē veiksmīgākajām popmūzikas grupām “Modern Talking” mūziķis, kurš nesen svinēja 60 gadu jubileju!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Topu virsotnē

1979. gada pēc uzvaras Luksemburgas radio dziesmu konkursā T. Anderss drīz vien ierakstīja singlu “Judy” un koncertturnejas laikā iepazinās ar Dīteru Bolenu, slavenās grupas “CC Catch” mūziķi.

Ar grupu “Modern Talking” Tomass izdeva neskaitāmas dziesmas, kas desmitiem pasaules valstīs ierindojušās topu pirmajos piecniekos, bet par superhitu kļuvušais “You‘re My Heart, You‘re my Soul” topu virsotnē starp populārākajām dziesmām noturējās veselu pusgadu un valdīja 81 valstī!

1989. gadā Tomass izdeva pirmo soloalbumu “Different” un veiksmīgi sāka solokarjeru, sadarbojās ar T-Seven (“Mr. President” solisti), “No Angels”, Martu Sančesu, Isabelu Varelli, Glenu Medeirosu, pazīstamiem pasākumu organizatoriem un menedžeriem Miku Paksmanu (strādāja ar “Nick kamen”), Kristiānu Valdenu (“Amanda Lear”), Ralfu Stemmanu (Rikijs Mārtins) un daudziem citiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdod 17 albumus

Tomass strādā Eiropā, slavenais duets “Roxette” viņam uzdāvināja singlu, viņš arī pats raksta dziesmas. Viena no tām “Dance In Heaven” (“Deja Debesīs”) tika ierakstīta pēc sarunas ar cienījama vecuma viņa fani Eteli, ar kuru viņš iepazinās pirms dažiem gadiem. Pēc telefonsarunas, kuras laikā sieviete jau ar grūtībām izrunāja vārdus, Tomass saprata, ka nekad vairs nedzirdēs viņas balsi, un uzrakstīja šo dziesmu.

1994. gadā Amerikā viņš izdeva albumu spāņu valodā “Barcos de Cristal”, kas bija paredzēts Latīņamerikas tirgum un Argentīnā iekļuva hitparāžu virsotnēs. Drīz pēc tam Tomass sarakstīja Martai Sančesai galveno dziesmu populārajam vietējam seriālam “Tal Vez”, kas kļuva par hitu numur viens jau citā valstī — Meksikā.

Tomass darbojas arī ar pseidonīmiem Kriss Koperfīlds un Fantomass un savās programmās iekļauj džeza numurus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tad, kad 1998. gadā pēkšņi atdzimst “Modern Talking”, Tomass vienlaikus strādā arī viens pats, rīko iespaidīgus koncertus ASV un vērienīgu Eiropas turneju kopā ar “Scorpions”, ieraksta akustisko albumu ar orķestri, pagājušā gada martā izdeva savu jau 17. studijas albumu “Cosmic”, piedalās dažādos projektos, populārajā TV mūzikas šovā “Maska”.

Viņa vārds ir Bernds Veidungs

Pēc otrās laulības (ar pirmo sievu Noru Ballingu viņš izšķīrās, pēc dziedātāja teiktā, viņas nepanesamās greizsirdības dēļ) ar Klaudiju Hesu viņi sagaidīja dēlu. Tagad jau retais atceras vai zina, ka viņa īstais vārds ir Bernds Veidungs.

“Tikai vistuvākie cilvēki mani sauc vārdā,” smejas Tomass, atceroties situācijas lidostās, kad personāls ir šokēts, ka slavenais dziedātājs uzrāda personu apliecinošu dokumentu ar “svešu” vārda. “Reiz, iepērkoties lielveikalā, es iedevu savu kredītkarti, darbiniece uz minūtīti atprasījās, un tad es dzirdēju viņas sarunu pa tālruni: “Liela problēma. Manā priekšā dziedātājs Tomass Anderss ar kaut kādu zagtu kredītkarti…”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mēs nomirsim, un problēmu vairs nebūs

Neskatoties uz milzīgajiem panākumiem un vairāk nekā 40 gadu pieredzi mūzikas biznesā, Tomass Anderss nav zaudējis savu būtību, tādēļ viņa fani visā pasaulē apbrīno zvaigznes īstumu un sirsnību, ko viņš izstaro savos koncertos.

“Es bieži esmu iekļuvis lielās avārijās, bet vienmēr esmu palicis vesels, esmu dzimis zem laimīgās zvaigznes,” atzīstas Tomass, kurš 22. jūlijā Ķiluču maģiskajā mūzikas pasakā uzstāsies ar saviem slavenākajiem skaņdarbiem. “Pēc katra negadījuma es domāju par dzīves jēgu un sapratu, ka man ir jāmīl pasaule, jāpriecājas par savu eksistenci, jāizplata pozitīva enerģija. Problēmas? Mēs nomirsim, un to vairs nebūs. Tādēļ neieslīgsim tajās, jo mēs visi esam dzimuši, lai priecātos”.

Bez Tomasa Andersa mūzikas festivālā Biržu rajonā ieradīsies vēl trīs leģendas — “Alphaville”, “London Beat” un “Ottawan”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.