Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lasītprasme samazinās. Bērni nevēlas piepūlēties

Attiecībā uz lasītprasmi, gadu no gada novērojam, ka tā ir cieši saistīta ar matemātikas apguvi un zināšanām. Bērni bieži vien neizlasa uzdevuma nosacījumus, jo nevar tam sakoncentrēties. Līdz ar to nevar iedziļināties uzdevumos un izprast tos. Nesen skolā aktualizējām šo jautājumu, un par to jārunā vispirms ar vecākiem — bērniem mājās vairāk jālasa. Šobrīd viedierīces ikdienā ir noteicošās, un ar to cīnīties ir grūti. Ar to palīdzību bērni ātri iegūst informāciju, veidojas jaunas prasmes un iemaņas, bet viņi mazāk lasa drukātu tekstu. Tas pasliktina situāciju arī citās mācībās. Ir arī tāds uzskats — kāpēc jāprot gramatika, ja attiecīgās datorprogrammas to paveiks paša vietā.
Mazzalves pamatskolā piedomājam, lai palielinātu skolēnu lasītprasmi, koncentrēšanos un iedziļināšanos uzdevumos. Lielākoties skolēni tekstus lasa ļoti lēnām un pavirši. Diemžēl situācijas uzlabošanos vēl īsti nejūt, bet problēma ir jārisina kopā ar vecākiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.