Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Lai nekad tādas briesmas nevienam nebūtu jāpiedzīvo!” Atmiņu pastaiga ar represētās meitu Dzidru Žmuideni

Ir atmiņas, kuras neapsegs nekāda laika sega, tās vienmēr sūrstēs un gailēs kā ogles, vien paliks neatbildēti jautājumi: kāpēc, par ko? Arī Ainas Blūzmanes atmiņu klade, kura pirms gandrīz 20 gadiem nonāca “Staburaga” īpašumā, ir šāda ogle. Tā sākas ar stāstu par 1941. gada 14. jūniju — dienu, kad padomju okupācijas režīms vairāk nekā 15 tūkstošus cilvēku izsūtīja uz Sibīriju. Šo atmiņu (saīsinātā veidā tās bija publicētas laikrakstā) rakstītāja nu jau vairāk nekā divus gadus staigā Aizsaules dārzos. Taču viņas rakstītais itin skaudri sasaucas ar šodienas notikumiem. Bet man prātā palikuši Ainas kundzes pirms vairākiem gadiem teiktie vārdi: “Man nāk smiekli, kad tagad sūrojas par sliktiem laikiem! Mēs nekad nesam dzīvojuši tik labi, mēs taču esam brīvā Latvijā!”

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.