Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lāčplēša dienas pasākumi Aizkraukles novadā

Ik gadu Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Latvijā tiek iedegts tūkstošiem svecīšu, tā pieminot Latvijas armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gadā. Šajā dienā godinām arī cilvēkus, kuri cīnījās par mūsu valsts neatkarību visos laikos. Saistībā ar šo notikumu Aizkraukles novadā daudzviet notiks Lāčplēša dienai veltīti pasākumi. Tā tiek godināti ne tikai varoņi, kuri cīnījās par brīvību, bet arī simboliski nodota atmiņu stafete mūsu bērniem un mazbērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkrauklē

11. novembrī pulksten 18 — Lāčplēša dienas lāpu gājiens no Aizkraukles kultūras centra līdz piemiņas stēlai “Lāčplēša cīņa”. Pulcēšanās gājienam no pulksten 17.45; pulksten 18.20 — piemiņas brīdis pie stēlas.

Jaunjelgavas apvienībā

Jaunjelgavā 11. novembrī pulksten 16 — Jaunjelgavas kapos atceres pasākums, pēc tam lāpu gājiens uz piemiņas stēlu, pa ceļam piestājot pie Jaunjelgavas apvienības pārvaldes ēkas. Gājiena dalībnieki aicināti ņemt līdzi lāpas, mazākie bērni — burciņā ieliktu svecīti, lai radītu kopēju gaismas ceļu. Svinīgo pasākumu kuplinās Zemessardzes 55. kājnieku bataljona zemessargi ar piemiņas salūta zalvēm.

Par siltu tēju pie stēlas parūpēsies Jaunjelgavas kultūras centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Secē, Stalānu kapos, 11. novembrī pulksten 16 — Lāčplēša dienai veltīts pasākums “Lai gaismiņa nezūd”.

Kokneses apvienībā

Koknesē 11. novembrī pulksten 18 pie piemiņas stēlas un luterāņu baznīcā — Lāčplēša dienai veltīts piemiņas brīdis un Kokneses koru koncerts “Savu zemi — sevī turēt”.

Bebros 11. novembrī pulksten 14 — Bebru pamatskolas jaunsargu zvērests un svecīšu aizdegšana Vecbebru stadionā, pēc tam brīvības cīnītāju piemiņas vietā Zutēnu kapos — svinīgs brīdis, ko vadīs Ieva Puniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iršos 11. novembrī pulksten 18 — Lāčplēša dienas lāpu gājiens.

Neretas apvienībā

Neretā 11. novembrī pulksten 17 — lāpu gājiens un piemiņas brīdis Ķesteru kapsētā.

Savukārt Mazzalvē svētki sāksies pulksten 19 ar lāpu gājienu no Ērberģes muižas uz Varoņu laukumu, kur būs piemiņas brīdis. Pulksten 20 — folkloras kopas “Vilcenes” koncerts Ērberģes muižas kamīnzālē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pļaviņu apvienībā

Daudzpusīga programma Lāčplēša dienas atzīmēšanā paredzēta Pļaviņās. Jau no pulksten 16 sāksies Daugavas promenādes izgaismošana ar svecītēm. Pulksten 17 būs piemiņas brīdis un lāpu gājiens no piemiņas akmens visos karos kritušajiem (no parka Daugavas un Dzirnavu ielas krustojumā) uz brīvības cīnītāju kapiem Bārukalna kapsētā. Paredzētas arī Zemesssardzes 55. kājnieku bataljona zemessargu piemiņas salūta zalves.

Savukārt pulksten 18 Pļaviņu kultūras centrā tiks demonstrēta Ivara Selecka dokumentālā filma ‘‘Zemnieki” (ieeja — bez maksas). Režisors Ivars Seleckis ir vecākais aktīvi strādājošais Latvijas kino klasiķis, kurš 50 gadus ir dokumentējis Latvijas laukus un cilvēkus filmās, kas vēlāk kļuvušas par laikmeta dokumentiem. Tāda ir arī filma “Zemnieki”, kas dokumentē 21. gadsimta sākumu. Tā portretē sešas dažādas ģimenes un parāda Latvijas lauku dažādību.

Skrīveros

12. novembrī pulksten 16 kultūras centrā — valsts svētkiem un Lāčplēša dienai veltīts kultūras centra kolektīvu koncerts “Skrīveru stāsts”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecumnieku apvienībā

11. novembrī pulksten 16 Valles pagastā būs svecīšu izgaismots piemiņas brīdis pie Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera A. Celmiņa kapa un piemiņas akmens.

Savukārt šajā pašā dienā pulksten 18 Kurmenes pagastā būs lāpu gājiens un atceres brīdis pie piemiņas akmens, kā arī tiks veidots gaismas plostiņš centra dīķī, bet pulksten 19 tautas namā būs saviesīgs latvisko danču un rotaļu vakars kopā ar Rīgas danču klubu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.