Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Labus kaimiņus vajag arī dārzā

Dažādu kultūru kopāstādīšana — gan palīdzēs apputeksnēšanā, gan atbaidīs pa kādam kaitēklim, gan ekonomēs platību
Kartupeļi un cūku pupas, kāposti un samtenes — tie ir jau zināmie kaimiņi, kurus mēdzam stādīt vienā vagā. Kaut dažkārt īsta pamatojuma šādai dažādu kultūru kopāstādīšanai nav, dārzkopjiem ir pārliecība, ka tas ļauj augiem citam no cita gūt noteiktu labumu un, protams, ekonomē dārza platību.
Kad augs ir kukaiņu uzraugs
Kompanjonaugi var būt noderīgi dažādos veidos. Viens no tiem ir kaitēkļu atbiedēšana un derīgo kukaiņu piesaistīšana. Te labākām savienībām vairāk jālūkojas uz dārzeņu sadraudzēšanu ar dažādiem ziedošiem augiem. Varbūt kaimiņbūšana nepalīdzēs pavisam tikt vaļā no postītājiem, tomēr, veidojot dažādu augu sajaukumu, noteikti pabojās tās “dzīres”, kas iespējamas vienlaidu dobēs.
Labie dārza kaimiņi var “paslēpt” kultūraugu no kaitēkļiem. Dažādu aromātisko augu izdalītās smaržas kaitēkļiem “sajauc galvu”. Ja sliktais kukainis kāpostu vietā jutīs tikai samteņu spēcīgo aromu, tas, ļoti iespējams, aizlidos garām. Līdzās samtenēm (svarīgi izvēlēties smaržīgākās, piemēram, franču samtenes) var minēt arī dažādas mētras, taču tās jāstāda gar dārzeņu dobēm, jo mēdz izplesties un pārņemt teritoriju.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.