Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Labdarības koncertā savāc vairāk nekā 800 eiro Slavutičas iedzīvotāju atbalstam

Baibas Skabas foto

Aizkraukles kultūras centrā sirsnīgā gaisotnē izskanējis labdarības koncerts, kas bija veltīts Aizkraukles sadraudzības pilsētas Slavutičas iedzīvotāju atbalstam. Koncerta laikā tika vākti ziedojumi, lai varētu iegādāties ukraiņu draugiem nepieciešamās lietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerta iniciators Artūrs Zemnieks, kurš Slavutičā viesojās tikai dažus mēnešus pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā, pastāstīja par pieredzēto, par pilsētas vēsturi un lietām, kas vieno Aizkraukli ar šo sadraudzības pilsētu. Pēc Artūra lūguma arī tapa Slavutičas jauniešu videosveiciens, kurā viņi stāsta par savu ikdienu kara plosītajā valstī. Dzīve šajā pilsētā rit salīdzinoši mierīgi, lai gan ik pa laikam arī šajā valsts reģionā atskan gaisa trauksmes sirēnas un jādodas uz patvertnēm vai pagrabiem. Cilvēki cenšas saglabāt mieru, dodas savās ikdienas gaitās, skolēni un studenti turpina mācības – brīžiem attālināti, brīžiem klātienē. Vislielākā problēmas sagādā tas, ka pilsētā regulāri tiek pārtraukta elektrības piegāde, brīžiem nav siltuma un ūdens, problēmas rada interneta savienojuma pārtraukums. Līdz ar to tas, kas viņiem visvairāk ir vajadzīgs, ir gaisma un siltums.

Koncertā piedalījās Artūra Zemnieka vadītie muzikālie kolektīvi no Seces kultūras nama, Aizkraukles novada interešu izglītības centra un Aizkraukles profesionālās vidusskolas, kā arī Aizkraukles Mūzikas skolas. Muzikālu sveicienu bija sagādājuši arī kapela “Karikste”.

Aizkraukles novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anta Teivāne pastāstīja, ka koncerta laikā tika savākti 888 eiro. Labdarības akcijā iesaistījās arī Aizkraukles reģionālā tautskola, kuras kontā ieskaitīti 840 eiro, kas arī domāti Slavutičas iedzīvotāju atbalstam. Tāpat šim mērķim Aizkraukles novada dome piešķīrusi 4000 eiro. Par šiem līdzekļiem iegādāti ģeneratori, plītiņas, lukturīši un citas lietas, kas nepieciešams saskaņā ar sarakstu, kas saņemts no Slavutičas. Līdzekļi paredzēti arī degvielai autobusam, ar kuru visas sagādātās lietas nogādās Ukrainā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.