Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Labas auto riepas komfortablai braukšanai jebkādos apstākļos

Auto riepas ir viens no svarīgākajiem transportlīdzekļa komponentiem, kas tieši ietekmē braukšanas drošību, komfortu un degvielas patēriņu. Izmantojot pareizas riepas, jūs varat uzlabot savas automašīnas veiktspēju un saglabāt ceļu drošību visos apstākļos.

Ir svarīgi arī regulāri pārbaudīt riepu spiedienu, un to var izdarīt bez maksas ikvienā degvielas uzpildes stacijā. Riepu spiediens ir ļoti nozīmīgs faktors braukšanas drošības aspektā, jo nodrošina optimālu braukšanas veiktspēju un degvielas efektivitāti.

Apskatīsim auto riepu nozīmi un faktorus, kas jāņem vērā, izvēloties piemērotākās riepas savam transportlīdzeklim!

Vasaras riepas ir paredzētas lietošanai sausos un karstos laika apstākļos. To protektors paredz nodrošināt labu saķeri uz sausas ceļa virsmam un stabilitāti lietus apstākļos, samazinot saslīdēšanas risku uz slapjas ceļa virsmas un akvaplanēšanu. Salīdzinot ar ziemas riepām – labāka bremzēšanas veiktspēja ir uz sausas, vasaras apstākļiem raksturīgas ceļa virsmas.

Ziemas riepām ir īpašs protektors, kas nodrošina labu saķeri un stabilitāti uz slidenas virsmas. Protektoram ir dziļākas rievas, izteiktāks raksts, kas palīdz auto noturēties uz slidenas virsmas, tas uzlabo stabilitāti un vadāmību ziemas apstākļos un nodrošina efektīvu bremzēšanu. Ir ļoti būtiski sekot līdzi tā nolietojumam!

Ziemas riepas pieejamas gan klasiskas, gan radžotas. Radžotas riepas nodrošina labāku saķeri ar slidenu ceļa virsmu. Tā kā Latvijā ziema pēdējos gados mēdz uzkavēties ilgāk nekā ierasts, ieteicams nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu uz vasaras sezonas riepām.

Vissezonas riepas ir kompromiss starp vasaras un ziemas riepām un ir budžetam draudzīgas. Tās ir piemērotas valstīs ar mērenu klimatu, kur nav ekstrēmu laikapstākļu. Tās nodrošina labu saķeri gan sausos, gan mitros apstākļos. Arī Latvijas klimatiskajiem apstākļiem var izvēlēties šāda veida riepas, ja, piemēram, ziemas sezonā auto sanāk izmantot samērā reti.

Izvēloties riepas savam auto, svarīgs ir braukšanas biežuma faktors: vai auto izmanto tikai gada siltajos mēnešos (pavasaris, rudens, vasara), vai ar to aktīvi pārvietojies arī ziemas sezonā. Tādā gadījumā ieteicams savam auto iegādāties divu sezonu riepu komplektus – vasaras un ziemas riepas. Tad riepām būs mazāks nolietojums, tās kalpos ilgāk un sniegs labāko auto vadāmības drošību.

Protektors labai saķerei ar ceļu

Riepu protektors ir tā daļa, kas tieši saskaras ar ceļa virsmu. Dažādi protektora dizaini un raksti ietekmē riepas saķeri ar ceļa virsmu, braukšanas trokšņa līmeni, bremzēšanas īpašības utt. Ir svarīgi pārbaudīt protektora dziļumu, jo tas norāda uz riepu nolietojumu un drošības līmeni.

Riepu trokšņu līmenis

Pirms riepu iegādes ir vērts izpētīt un salīdzināt dažādu riepu ražotāju modeļus, lai būtu balanss starp komfortu un drošību. Izvēloties auto riepas, jāpievērš uzmanība to trokšņa līmenim, ko apzīmē ar db (decibeli).

Klusākas riepas var uzlabot braucēja pieredzi, sniegt lielāku braukšanas komfortu arī līdzbraucējiem, kad braukšanas laikā nav nemitīga riepu radīta dūkoņa. Riepu trokšņu līmeni ietekmē tādi faktori kā protektora dizains un riepu materiāls (elastīgāks materiāls samazina vibrācijas un trokšņa pārnesi uz automašīnas salonu).

Riepas un to komplektus var aplūkot interneta veikalos, piemēram, 220.lv, kur pēc riepu sezonalitātes veida, disku diametra, u.c. parametriem var atlasīt riepas pēc kritērijiem un atvēlētā budžeta. Bridgestone, Radar, Nokian un vēl citas riepas iespējams iegādāties arī uz nomaksu – izdevīgi un praktiski!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.