Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Krīzes situācijā nākamo valdību gaida smags darbs

Aizvadītā nedēļa man bija tāda iešūpošanās nedēļa pēc neliela atvaļinājuma, kuru pavadīju ārpus Latvijas. Domāju, gan jau vēl kādam, ne tikai man, pirmdienas vakarā pie durvīm zvanīja un klauvēja. Atverot tās, pretī raudzījās lielāki un mazāki mošķīši, kas nočiepstēja — saldumiņus vai izjokosim! Ja piedāvā, lai izjoko, apjūk, jo pārliecināti, ka būs saldumiņi. Vieni dusmojas, citi priecājas, ar kaut ko pacienā. Bērniem patīk, taču vairumu pieaugušo jebkuras Halovīna izpausmes tracina — gan ķirbju grebšana, gan saldumu mangošana.
Anglijā, kur šī tradīcija spēkā gadu simteņus, man bija interesanti pavērot, kā pirms Halovīna cilvēki veikalā piekrauj pilnus pirkumu ratus ar ķirbjiem, izmanto akcijas “pērc 3, maksā par 2” priekšrocības, lielveikalu kasēs pārdevējas pārģērbušās par raganām un citiem briesmoņiem, bērni, arī pa kādam pieaugušajam, visu nedēļu staigā maskās, māju pagalmos un parku kokos izlikti visādi mošķi un spoki. Amerikāniskais Halovīns nostiprinājies arī pie mums. Varbūt tas nav slikti, vien žēl, ka par Mārtiņiem, Meteņiem un citām gadskārtu ieražām bērni zina daudz mazāk nekā par Halovīnu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.