Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Krājumā arī objekti no Aizkraukles novada

Aizkraukles baznīca.

Pateicoties Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības ziedotājai, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) iegādājusies vairāk nekā 300 vērtīgu izdevumu, tajā skaitā atklātnes. Divas no tām saistītas ar Aizkraukles novadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība saņēmusi ASV dzīvojošās Līvijas Kalniņš-Bukas 10 000 eiro ziedojumu bibliotēkas krājuma atbalstam. LNB rūpīgi izraudzījusies un iegādājusies 303 krājuma vienības, kas līdz šim nebija atrodamas bibliotēkas plauktos — grāmatas, vēsturiskas atklātnes, periodiskos izdevumus. Lielākā daļa izdevumu iznākuši nesen, bet daudzi meklēti Vācijas antikvariātos, piemēram, vēsturiskas atklātnes. Starp 60 atklātnēm, kuras iegādātas, ir arī skats ar Aizkraukles un Sunākstes baznīcu. Attēlos Aizkraukles baznīca redzama ap 1935. — 1939. gadu, fotogrāfijas autors nezināms. Savukārt Sunākstes baznīcas foto datēts ap 1916. — 1917. gadu. Tās autors Vitorfs Eugens (Wittorf Eugen). Atklātnes ir digitalizētas un aplūkojamas Digitālajā bibliotēkā. Jaunieguvumi ir avots tālākiem un padziļinātiem pētījumiem par Latvijas vēsturei nozīmīgām tēmām.

Ziedojuma kolekciju raksturo trīs tēmas, kas papildina viena otru: Latvijas vēsture un kultūra no viduslaikiem līdz mūsdienām, vācbaltiešu kultūras mantojums un Brāļu draudzes vēsture.

Sunākstes baznīca.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.