Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kopienas centrs un kultūras dzīves veicinātāja. Kokneses bibliotēka svin 100. gadskārtu

Simts gaismas gadu — tā var teikt par Kokneses bibliotēku, kas šajās dienās svinēja šo lielo jubileju. Gadsimta garumā tā cilvēkiem bijusi vieta, kur smelties informāciju, zināšanas, atbalstu un uzmundrinājumu.
Iestāde savulaik dibināta kā Kokneses Kultūras biedrības bibliotēka un atradās pašreizējā kultūras nama ēkā. 1923. gada 18. aprīlī biedrības pilnvarotais parakstīja Kultūras fonda bibliotēku noteikumus un saņēma 493 grāmatas tās dibināšanai. Starp citu, viens no bibliotēkas sākumposma izdevumiem saglabājies joprojām — Poruku Jāņa kopoto rakstu trešais sējums, izdots 1929. gadā un apzīmēts ar Kokneses Kultūras biedrības zīmogu. Līdzīgi kā daudzviet un visos laikos, bibliotēka Koknesē kļuva ne tikai par grāmatu krātuvi, bet arī kopienas centru un kultūras dzīves veicinātāju. Tāda tā palikusi joprojām.
No 2000. gada 22. maija bibliotēka ir telpās 1905. gada ielā. Lai arī tās ir bijušās dienesta viesnīcas telpas, ir daudz plašāk un ērtāk gan darbiniecēm, gan apmeklētājiem. Tur mājvietu radusi arī bērnu bibliotēka, kas iepriekš darbojusies gan skolā, gan tā dēvētajā “Baltajā mājā”. Telpas ir pielāgotas, un nereti kā atjautības uzdevumu mazākajiem apmeklētājiem bibliotekāres uzdod jautājumu, cik Kokneses bibliotēkā ir durvju? Izrādās, desmit!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.