Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kopā varam palīdzēt! Deviņi donori saņem atteikumu

Kokneses kultūras centrā notika Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotā donoru diena, kuru apmeklēja 49 Aizkraukles, kā arī tuvāko novadu iedzīvotāji. Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Kokneses nodaļas brīvprātīgā Lība Zukule saka: “Donoru skaits ir mainīgs, bet mērķis allaž paliek nemainīgs — vēlme palīdzēt citiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmie asiņu ziedotāji, neraugoties uz pēkšņo aukstumu, ieradās no tālākām vietām. Pirmā bija Ineta Brašus no Vietalvas un Jānis Skrāģis no Vecbebriem. Kopumā Ieradās 49 donori, no kuriem deviņi dažādu iemeslu dēļ saņēma atteikumu. Pirmo reizi asinis nodeva seši donori, daļa no viņiem — I. Gaiša Kokneses vidusskolas audzēkņi.

Visi donori saņēma VADC pateicības dāvaniņas, kurās šoreiz bija “Tet TV+” abonements. Jānim Skrāģim tika īpaša dāvana — termopudele, jo viņš asinis nodeva jau 40. reizi. Agris Derkačs — 20. reizi. Vairāki donori saņēma lojalitātes kartes, kas dod iespēju saņemt dažādas atlaides, tostarp arī Kokneses sporta centrā.

Šajā donoru dienā brīvprātīgā praksi apguva koknesietis Artūrs Aigars Grīva, kurš palīdzēja sakārtot zāli donoru pieņemšanai un noslēgumā visu arī novāca. Interesanta pieredze bija arī viņa mentorei Sigitai Lazdānei. “Šī bija kārtējā donoru diena Koknesē. Pēc vairākiem mēģinājumiem darīt labu, nododot asinis, jau biju atmetusi cerību, jo tālāk par medmāsu pārbaudēm iepriekš nebiju tikusi. Šoreiz projektā “Proti un Dari” bija paredzētas brīvprātīgā darba stundas, kuras tika pildītas tieši donoru dienā. Atrodoties tur, pieņēmu lēmumu mēģināt vēlreiz, un šoreiz veiksmīgi! Ir laba sajūta, ka lēmums nodot asinis spēs kādam palīdzēt tad, kad tas būs nepieciešams.
Tāpēc aicinu arī citus darīt labu, ne tikai nododot asinis. Donoru dienai ikviens palīdzēt gribētājs var sniegt savu atbalstu, esot tur — pasniedzot siltu tēju un kādu našķi pēc procedūras. Vien pāris stundiņu tava laika un gandarījums, ka esi paveicis ko labu,” saka Sigita Lazdāne.

VADC un LSK Zemgales komitejas Kokneses nodaļa pateicas Kokneses kultūras centra kolektīvam par telpu nodrošināšanu. Paldies LSK Kokneses nodaļas brīvprātīgajiem Ņinai Rušmanei, Silvijai Vēzei, Lībai Zukulei, Līvai Skābarniecei, par palīdzību donoru dienas organizēšanā. Regulārajiem atbalstītājiem — LSK Zemgales komitejai, LSK Kokneses nodaļai, biškopei Dacei Nebēdniecei par garšīgo medu un bišu maizi, SIA “Kokne” (kafejnīca “Rūdolfs”) kolektīvam par sagatavotajām un piegādātajām garšīgajām pusdienām. Regulārajiem ziedotājiem SIA “Ģ. Miežis” par hematogēnu un Marikai no veikala “Volta” par saldajiem kēksiņiem.

Ar lielu pieredzi. Jānis Skrāģis no Vietalvas asinis nodeva 40. reizi un Koknesē saņēma īpašu dāvanu. Foto no L. Zukules albuma.
Labs darbs, kas padarīts. Sigita Lazdāne ir gandarīta, ka pēc vairākiem mēģinājumiem beidzot izdevās kļūt par donori. Foto no L. Zukules albuma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.