Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kopā radīs un kopā darīs. Aizkrauklē atvērta koprades telpa

JAUNO TELPU ATKLĀŠANĀ tradicionālo lenti pārgrieza Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris un Zemgales Plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra vadītāja Mairita Pauliņa.
Agitas Grīnvaldes-Irukas foto

Šonedēļ pašā Aizkraukles centrā durvis vēra jaunās Aizkraukles novada pašvaldības Uzņēmējdarbības atbalsta centra koprades telpas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Telpas Lāčplēša ielas 4. nama pirmajā stāvā pārvērtušās līdz nepazīšanai. Vietā, kur savlaik bija norēķinu kase ar mazu restotu lodziņu, nu plešas plašs vestibils. Uz vienu pusi no tā iekārtotas telpas Pašvaldības policijas inspektoriem, uz otru pusi – Uzņēmējdarbības atbalsta centra darbiniecēm, Kultūras pārvaldei, bet līdzās centrālajai ieejai – Aizkraukles tūrisma informācijas punktam. Ne miņas vairs no vecajām dēļu grīdām, tumšajiem koridoriem un apbružātajām sienām. Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš stāsta, ka visas telpas izremontētas par pašvaldības budžeta līdzekļiem. Taču telpas iekārtotas, izmantojot dažādu finansējumu. Uzņēmējdarbības centra koprades telpās mēbeles un aprīkojums iegādāts par projekta līdzekļiem, pārējās iestādēs – par pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Pēc divu gadu gaidīšanas gan Pašvaldības policijas, gan Kultūras pārvaldes darbinieki jau iekārtojas jaunajās telpās, savukārt tūrisma informācijas punktam vēl tiek gatavotas mēbeles, tāpēc tā darbinieces pagaidām vēl strādā ierastajās telpās kultūras centrā. Tur arī notiek suvenīru tirdzniecība, jaunajās telpās Lāčplēša ielā 4 pagaidām izvietots tikai informatīvo materiālu stends.

Kultūras pārvaldes vadītāja Anta Teivāne pastāstīja, ka telpām ilgi meklēts pielietojums un šis ir labākais risinājums, kas apvieno kultūru, tūrismu un uzņēmējdarbību. “Viena no domām bija, ka šis varētu būt tāds kā sabiedrības resursu centrs, kur ikviens sabiedrības pārstāvis, biedrība var gūt atbalstu, informāciju, sadarboties, paust savas idejas. Iecere arī realizējas, jo šeit gaidīti ir nevalstisko organizāciju pārstāvji, uzņēmēji, tūristi. Šis ir tikai pirmais posms, kad atklājam Uzņēmējdarbības atbalsta centra koprades telpu, vēlāk uz Kultūras pārvaldes centra atklāšanu aicināsim nevalstiskās organizācijas un, kad būs iekārtots tūrisma informācijas centrs, ziņosim arī par tā darbības sākumu,” saka A. Teivāne.

JAUNO TELPU ATKLĀŠANAS DIENĀ izskanēja daudz laba vēlējumu un sveicienu. Kultūras pārvaldes darbinieces Anta Teivāne (no labās) un Anita Ostrovska sveica Uzņēmējdarbības atbalsta centra darbinieces, bet jau drīz solījās ciemiņus aicināt arī pie sevis.

Zemgales Uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāja Mairita Pauliņa atklāšanā sacīja, ka koprades telpa veidota ar mērķi veicināt reģiona uzņēmējdarbības vides attīstību pašvaldībā un sniegt atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Tas paveikts, īstenojot projektu “SMEPRO 2”. “Pašvaldībā viena no būtiskākajām projekta aktivitātēm ir kopstrādes telpu ierīkošana. Turpmāk vietējiem uzņēmējiem un interesentiem būs iespēja pulcēties vienuviet, lai tīklotos,” saka Mairita. Papildinot viņas teikto, Aizkraukles uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāja Elita Kaņepēja piebilda, ka jaunajās telpās pulcēsies kopā uzņēmēji, lai veidotu jaunas iespējas un rastu jaunas idejas. “Telpa paredzēta ne tikai darbam, bet arī semināriem, radošam kopdarbam, pasākumiem, tā būs vieta, kur varēsim augt kopā,” sacīja Elita. No šī gada 1. marta gan tā darbinieces kļūs par daļu no jaunizveidotās Komunāciju nodaļas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.