Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Konkurss Koknesē pulcē labākos akordeonistus

ŽŪRIJA. Kokneses Mūzikas skolas direktore Iveta Bērziņa (otrā no kreisās) kopā ar konkursa žūrijas locekļiem. Foto no Kokneses Mūzikas skolas

Kokneses Mūzikas skolā notika akordeona mūzikas svētki. IV Starptautiskais akordeona mūzikas izpildītāju solistu un kolektīvās muzicēšanas konkurss pulcināja 48 dalībniekus no Latvijas un Lietuvas gan klātienē, gan attālināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iveta Bērziņa, Kokneses mūzikas skolas direktore

Visus dalībniekus vērtēja starptautiska žūrija: Elena Berezina, Jaunās Viļņas mūzikas skolas akordeona nodaļas vadītāja, skolotāja — eksperts, starptautisku konkursu organizētāja, Artūrs Noviks, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents, J. Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas pedagogs, mūziķis izpildītājs, Kokneses Mūzikas skolas absolvents, Kaspars Gulbis, mūziķis izpildītājs.

RODRIGO ŠTEINBERGS, Kokneses Mūzikas skolas 3. klases audzēknis, B grupā ieguva 1. vietu.

Konkursā pedagogiem, kuri savus audzēkņus sagatavoja konkursam, bija iespēja noklausīties profesionālās pilnveides kursus “Baroka mūzika. Aranžēšana, pārlikumi, pedagoģiskais un metodiskais darbs kolektīvajā muzicēšanā akordeona spēlē”, kurus vadīja mūsu skolas akordeona spēles pedagoģe Karolīne Vancāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārliecinošs konkursa uzvarētājs visās grupās bija B grupas (9—10 gadi) dalībnieks Gints Kise no Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas. Viņš saņēma arī žūrijas speciālo balvu. Ļoti priecājamies par mūsu 3. klases audzēkni Rodrigo Šteinbergu, arī B grupas dalībnieku, kurš ieguva 1. vietu. Konkursā C grupā piedalījās arī Pļaviņu Mūzikas skolas audzēknis Renārs Valdbergs un ieguva 3. vietu.

Mūsu skolas akordeonistu mācību orķestris (F grupā — kolektīvā muzicēšana) arī ieguva 1. vietu un bija vienīgais orķestris šajā konkursā. Žūrija ļoti novērtēja mūsu skolas orķestra augsto sniegumu un radošo koncertdarbību. Diemžēl Latvijā bez mūsu orķestra vēl ir tikai trīs akordeonistu orķestri, tie paši tikai mūsu Daugavpils reģionā. Arī Lietuvā orķestra kustība ir noplakusi.

Rīkojot starptautiskus konkursus un dažādus akordeona mūzikas pasākumus, pārliecinos, ka Latvijā akordeons kā profesionālais instruments tomēr joprojām nespēj ieņemt stabilu nišu mūzikas skolās un mūzikas tirgū. Lielākajā daļā Latvijas skolās šo instrumentu vairs neapgūst, bet kur apgūst, tur ir maz audzēkņu. Strādājot Kokneses Mūzikas skolā, priecājos, ka šis instruments vienmēr tiek turēts cieņā, un programmā mācās daudz audzēkņu, un strādā ļoti enerģiska skolotāja Karolīne Vancāne, kura darbojas ar orķestri, neskatoties uz dažādām grūtībām. Manuprāt, orķestra muzicēšana ir vienīgais svarīgākais moments, kas šo instrumentu popularizēs, jo tajā būtu jāspēlē visiem bērniem, kuri mācās programmā. Diemžēl skolotāju, kuri vada lielus kolektīvus, mūzikas skolās ir maz.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liels paldies arī Kokneses Mūzikas skolas akordeona audzēkņu vecākiem par palīdzību šī konkursa organizēšanā. Īpašs paldies Edgara Bišuka mammai Annai Bišukai par to, ka vadīja konkursa programmu.

Jau nākamā gada februārī orķestris ir uzaicināts koncertēt Jaunās Viļņas mūzikas skolā Lietuvā.

Lai veselība, pacietība un izturība audzēkņiem, un daudz spēka skolotajai Karolīnei Vancānei!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.