Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Konkursa uzdevums — uzzīmēt mūziku!

Noslēdzies Bolderājas Mūzikas skolas organizētais jauno mākslinieku konkurss “Stīgo, radi Bolderājā!”. Tajā ar atzīstamiem panākumiem piedalījās audzēkņi no Pļaviņu Mākslas skolas un Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas.I

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss “Stīgo, radi Bolderājā!” paplašina skolas tradicionālā jauno vijolnieku, altistu un čellistu konkursa robežas, tajā iekļaujot konkursu arī Latvijas mākslas skolu audzēkņiem. Katru gadu tiek uzrunāts kāds Latvijas komponists radīt skaņdarbus stīgu instrumentiem speciāli šim konkursam, kurus atskaņo jaunie mūziķi, bet jaunie mākslinieki, klausoties komponista mūziku, iedvesmojas savu darbu radīšanai.

Konkurss notika attālināti divās kārtās. Pirmajā kārtā konkursa dalībnieki tika aicināti klausīties Georga Pelēča skaņdarbus “Plaukstošais jasmīns”, “Pieneņu lauks”, “Dāliju dziedājums”, izvēlēties vienu no tiem un izpaust tos savos vizuālajos tēlos. Otrās kārtas uzdevumu paziņoja pirms konkursa sākuma, kurš arī bija saistīts ar kādu no Georga Pelēča darbiem.

Konkursa dalībniekus vērtēja trijās vecuma grupās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa pirmajā grupā dalībniekiem no septiņu līdz deviņu gadu vecumam otro vietu ieguva Pļaviņu Mākslas skolas audzēkne Alise Minajeva, savukārt trīs šīs skolas audzēkņi — Georgijs Jakovļevs, Nikola Sakoviča un Teodors Kotins — ieguva atzinību. Visu šo audzēkņu skolotāja ir Gunita Bramane-Kaminska.

Otrajā grupā, kurā vērtēja audzēkņus vecumā no 10 līdz 13 gadiem, atzinību ieguva arī Gunitas Bramanes-Kaminskas audzēknis — Adrians Vaivads.

Savukārt konkursa trešajā grupā, kurā piedalījās audzēkņi vecumā no 14 līdz 16 gadiem, trešo vietu ieguva Laura Aleksandrova no Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas (skolotāja Velga Klints). 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.