Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komunisma rēgs Skrīveros

Andra Zālīša publicētās pārdomas un pārliecība laikraksta “Staburags” 7. decembra numurā ir tik tendenciozas, nepārliecinošas un man aizvainojošas, ka nepieciešams atbildēt. “Vai dedzināt “Sūnu ciema zēnus”?” jautā A. Zālītis, it kā savā rakstā es būtu analizējis vai vērtējis Andreju Upīti kā rakstnieku. Sava redzesloka un zināšanu paplašināšanai ir vērts lasīt arī Kārļa Marksa, Ļeņina, Ādolfa Hitlera rakstu darbus, taču nevienam nenāk prātā to vārdos saukt skolas un ielas. Norvēģi ir tikuši skaidrībā par Knutu Hamsunu, lietuvieši — par Petru Cvirku, latviešiem ir skaidrība par Vili Lāci, vienīgi daži skrīverieši netiek skaidrībā par komunistu, kolaboracionistu un padomju varas vadoni Andreju Upīti. A. Zālītis raksta, ka es izraujot fragmentus no konteksta, bet, nenorādot no kāda, min, ka mana raksta teksti pārkopēti no “dzeltenās” preses un es vados no tantīšu tenkām. Informāciju par Upīti es smēlos izdevumos: ““Atmiņas par Andreju Upīti”, “Liesma”, 1977.; Kārlis Krauliņš “Andrejs Upīts”, “Liesma”, 1979; “1918. — 1920. g. LR Pagaidu valdības sē

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.