Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: vai vajadzīga Daudzbērnu ģimeņu diena?

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība vēlas 1. maiju ieviest kā Daudzbērnu ģimeņu dienu. Vai nepieciešama vēl viena īpaša diena Latvijā, ja līdz šim 15. maijā esam svinējuši Starptautisko ģimenes dienu? Vai, liekot uzsvaru uz daudzbērnu ģimenēm, pārējās nepaliek otrā plānā — kā mazāk vērtīgas?
ELĪNA TREIJA, Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības vadītāja
— Savulaik Daudzbērnu ģimeņu apvienība bija tā, kas pirms 30 gadiem aizsāka Starptautiskās ģimenes dienas svinēšanu Latvijā, kad tā vēl nebija ierakstīta kalendārā kā atzīmējamā diena. Mudinot ieviest arī Daudzbērnu ģimenes dienu, itin nemaz negribam mazināt Ģimenes dienas nozīmību. Tieši pretēji — šo dienu vēlamies redzēt paplašinātā definīcijā: kā saimes, dzimtas dienu, kad noteikti ir vērts papūlēties visām paaudzēm sanākt kopā, ja vien tas ir iespējams. Cita lieta, un par to bieži esmu dzirdējusi diskusijas Saeimā, ka ģimene taču ir katram, katrs piederam pie kādas ģimenes un tā nebūt nav svinama diena. Manā skatījumā vārds “ģimene” šobrīd tiek izmantots politiskajās spēlēs, un tāpēc Daudzbērnu ģimenes dienu vēlamies redzēt tikai šīm ģimenēm piederīgu, lai to nevarētu “vazāt” turpu šurpu, piemēram, jautājot, vai tām pieder arī viendzimuma ģimenes, un šādi mēģinot mūs provocēt sniegt kaut kādas atbildes.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.