Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: vai ir likumīgas Valsts policijas veiktās skolēnu pārbaudes skolās, meklējot cigaretes un narkotiskās vielas ar suni?

Laikrakstā “Staburags” reizēm varam lasīt ziņas par policijas rīkotajiem reidiem skolās, izmantojot kinologu ar suni. Vai ir likumīgas Valsts policijas veiktās skolēnu pārbaudes skolās, meklējot cigaretes un narkotiskās vielas ar suni? Vai tās ir vajadzīgas un attur skolēnus no pārkāpumiem?
DACE KALNIŅA,
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste
— Pārbaudes ir likumīgas. Bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka, bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes, kā arī glabāt un lietot alkoholiskos un enerģijas dzērienus, nedrīkst lietot narkotiskās, psihotropās, toksiskās un citas apreibinošas vielas. Likuma 48. pants paredz bērna aizsardzību no smēķēšanas, alkoholisko un enerģijas dzērienu ietekmes, savukārt 49. pants — no narkotisko, psihotropo, toksisko un citu apreibinošu vielu lietošanas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.