Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: vai darba devēji vēlas piedāvāt darbu ukraiņiem un formalitāšu sakārtošana ir atvieglota?

Birokrātiskais slogs, pieņemot darbā Ukrainas bēgļus, esot samazināts gandrīz līdz minimumam. Īpašais regulējums attiecībā uz Ukrainas bēgļiem paredz, ka ikviens Ukrainas civiliedzīvotājs var saņemt ilgtermiņa vīzu ar tiesībām uz nodarbinātību. Vai darba devēji vēlas piedāvāt darbu ukraiņiem un formalitāšu sakārtošana ir atvieglota?
IEVA KLAUŽA, uzņēmēja
— Esam procesā, kārtojam formalitātes trīs ukrainietēm. Doma par pieņemšanu darbā nāca harmoniski. Nodrošinām ēdināšanu Ukrainas kara bēgļiem, sākās sarunas, ka dažas sievietes varētu palīdzēt ēdiena gatavošanā. It kā samazinātais birokrātiskais slogs, pieņemot darbā Ukrainas bēgļus, ir butaforija. Sākumā bija runa, ka ukraiņus varēs pieņemt darbā, tikko viņi būs piereģistrējušies, un pēc tam kārtot nepieciešamās darba atļaujas. Valsts ieņēmumu dienestā saka — kādas muļķības, vispirms vajagot darba atļaujas, kuru nokārtošana aizņem divas nedēļas. Ziņojumu bez darba atļaujas nodevu 19. aprīlī, tikai šonedēļ saņemts viņu pieprasījums, lai Ieņēmumu dienestā piešķirtu kodu. Principā tiekam trenkāti no vienas iestādes uz otru. Ieņēmumu dienests saka zvanīt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, varbūt tur zināšot vairāk. Tur atbild, ka šis jautājums neesot viņu kompetencē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.