Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: vai būtu jārīko referendums, lai Satversmē noteiktu, ka ģimenes pamats ir māte sieviete un tēvs vīrietis?

“Latvijas vīru biedrība” sāk atkārtotu parakstu vākšanu par ģimenes definīcijas referenduma ierosināšanu un vēlmi panākt grozījumus Satversmes 110. pantā. Referenduma ierosinātāji teic, ka iestājas par valsts ilgtspējību, par to, lai Latvijā būtu “ideālās” ģimenes, kurās dzimtu bērni. “Civilizācijas vēsturē nav piedzīvots gadījums, kad divas sievietes vai divi vīrieši spēj radīt bērnu,” rakstīts parakstu vācēju mājaslapā. Tomēr ne visi cilvēki veido ģimeni ar tādu mērķi. Vai šis jautājums ir tik svarīgs, lai par to rīkotu tautas nobalsošanu?
LIDIJA ROZENTĀLE, docētāja Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskajā fakultātē, studiju programmas “Tiesību zinātne” direktore
— Reālajā situācijā arī viendzimuma pāru ģimenēs, tajā skaitā Latvijā, ir bērni. Viņus adoptē vai izmanto surogātmātes pakalpojumus. Tiem, kas ierosinājuši parakstu vākšanu par referenduma rīkošanu, var būt dažādi iemesli to darīt. Piemēram, populistiski vai arī nevēlēšanās iedziļināties šo citādo cilvēku ikdienā. Es savā promocijas darbā pētīju šo problēmu un secināju, ka, lai sakārtotu viendzimuma pāru attiecības, nebūt nav nepieciešami grozījumi Satversmē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.