Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: kādas ir iespējas Ukrainas bērnus iekļaut Latvijas izglītības sistēmā?

Bēgot no kara Ukrainā, Aizkraukles novadā kā bēgļi ieradušās ģimenes ar bērniem, kuriem vajadzētu turpināt iegūt izglītību bērnudārzā vai skolā. Kādas ir iespējas šos bērnus iekļaut Latvijas izglītības sistēmā?
— Šī ir pirmā nedēļa vienam ukraiņu bērnam mūsu skolā. Viņš labi runā krievu valodā, ļoti vēlas draudzēties ar citiem bērniem. Pirmajās dienās viņam bija atbalsta personāls, domājām par skolotāja palīgu, bet, visticamāk, viņš būs vajadzīgs tikai latviešu valodas stundās. Šobrīd zināms, ka šiem bērniem neizliks gada vērtējumu latviešu valodā, literatūrā un Latvijas vēsturē. Visos pārējos mācību priekšmetos vērtēšana ir spēkā. Vidusskolas plūsmā nebūs jākārto valsts pārbaudes darbi. Ja būs nepieciešamība, mūsu skolā atrisinātu arī jautājumu par ukrainiski runājošu skolotāju palīgu piesaistīšanu. Liels atbalsts ir no valsts piešķirtais papildu finansējums, ko varēs piemaksāt skolotājiem par papildu darbu. Pagājušajā gadā mūsu skolā mācījās jaunietis no Itālijas, un arī šajā gadījumā veiksmīgi tikām galā. Esam gatavi izaicinājumiem. Pašlaik mūsu skolā nav aktuāla psiholoģiskā palīdzība bērniem, bet situācija mainītos, ja skolā iestātos bērns, kuram ir kara radīta trauma.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.