Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: kā vērtējat valdības lēmumu atļaut izcirst jaunākus mežus?

Ar mērķi palielināt šķeldas ieguvi valdība vienojās par grozījumiem noteikumos par koku ciršanu mežā, kas pieļaus jaunāku mežu izciršanu. Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards uzsvēris, ka regulējums palielinās šķeldas pieejamību tirgū, tādējādi mazinot nenoteiktību par divām turpmākajām apkures sezonām. Vides aizsardzības organizācijas norādījušas, ka noteikumu grozījumi, kas ļauj izcirst jaunākus priežu, egļu un bērzu mežus, pirmoreiz tika virzīti jau 2017. gadā un atkārtoti 2019. gadā. Kopš tā laika diskusijas par šo jautājumu nav notikušas. Organizācijas iepriekš uzsvērušas, ka nav pieļaujams kāpināt ciršanas apjomus un noplicināt mežu dabas daudzveidību, mazinot iespējas Latvijai sasniegt klimata pārmaiņu mazināšanas mērķus. Kā vērtējat valdības lēmumu atļaut izcirst jaunākus mežus? Vai saskatāt intensīvākas koku izciršanas un kādus citus riskus?
ANDRIS GOLOVACKIS, meža īpašnieks
— Vērtēju negatīvi, jo atvieglotie noteikumi veicinās koku izciršanu privātajos mežos. Agrāk kokus drīkstēja cirst, ņemot vērā bonitātes jeb augsnes auglības rādītājus, piemēram, priedes drīkstēja cirst, ja 1. bonitātē bija sasniegts 35 centimetru diametrs, 1.a bonitātē — 39 centimetru diametrs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.