Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs. Ar kādiem līdzekļiem panākt sabiedrības saliedēšanu?

Karu Ukrainā Latvijas sabiedrība vērtē dažādi. Redzama atšķirīga attieksme, netrūkst tādu, kas atbalsta bezjēdzīgo asinsizliešanu. Aptuveni trešā daļa iedzīvotāju neatbalsta sankcijas pret agresoru Krieviju. Tuvojas 9. maijs jeb tā sauktā Uzvaras diena, un šogad spēcīgāk kā jebkad iepriekš uzjundītas diskusijas par pieminekļa Rīgā, Uzvaras parkā, turpmāko likteni. Lai neeskalētu savstarpējo — eiropeiski un putiniski domājošo — konfliktu, nepieciešama sabiedrības saliedēšana. Ar kādiem līdzekļiem to panākt?
LUDMILA UŠAKOVA, krievu kopienas “LAD” Aizkrauklē priekšsēdētāja
— Manuprāt, vienīgā recepte ir cilvēcība. Man ļoti žēl par to, kas notiek Ukrainā. Esmu cilvēks, kas vienmēr iestāsies par mieru. Tikko sākās notikumi Ukrainā, man “feisbukā” cilvēki rakstīja, teica, lai nepiesaucu pagātni, to, ka mans tēvs kā jauns puika 14 gadu vecumā iestājās jaunajos partizānos un pret fašistiem karoja pie Smoļenskas. Es no šīm atmiņām negribu atteikties. Nesaprotu, kāpēc Latvijā šo Uzvaras dienu sasaista ar notikumiem Ukrainā? Ar tiem aizkraukliešiem, ar kuriem man līdz šim bijušas labas attiecības, tādas saglabājušās. Uzskatu, ka tā ir viena no cilvēcības izpausmēm.
Tāpat kā pēc Irākas kara un citiem militāriem konfliktiem medijos parādījās pierādījumi par viltus ziņām, nezinu, vai to pašu nevarēs attiecināt uz Ukrainu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.