Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknesietis Modris Gaidis saņem gada balvu medniecībā

Modris Gaidis — “Gada balvas medniecībā 2020” ieguvējs. Viņš to saņēma par nozīmīgu ieguldījumu Sēlijā.

Jaunmoku pilī norisinājās “Gada balvas medniecībā 2020” pasniegšanas ceremonija. Par nozīmīgu ieguldījumu medību nozares attīstībā Sēlijā to saņēma  mūsu novadnieks koknesietis Modris Gaidis. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Epidemioloģisko drošības apsvērumu dēļ ceremonija notika šaurā lokā — piedalījās tikai balvas ieguvēji ar vienu tuvinieku un Gada balvas medniecībā organizatori.

Apbalvojums. Laureāti saņēma apbalvojumu “Gada balva medniecībā 2020”.

Modris Gaidis savus darba gadus veltījis mežiem un tagad  izbauda pensionāra priekšrocības. Modris ir gandarīts par balvu un teic,  lai gan tās  nosaukums ir  “Gada balva medniecībā 2020”,  viņš uzskata, ka tā  ir balva par  daudzu gadu gaitā paveikto, varētu teikt, ka tas ir viņa mednieka mūža, dzīves rituma novērtējums.  Modris ir mednieku kluba “Kokneses žuburs” valdes loceklis.  Viņš stāsta, ka pēdējo gadu laikā kolektīva biedru skaits krietni sarucis. Arī sabiedrības attieksme pret medniekiem nav vienprātīga:  vieni žēlo, ka tiek nošauti dzīvnieciņi, bet, kad tie ielaužas viņu teritorijā, tad mīlestība beidzas un viņi sauc palīgā medniekus.  Par gaidāmajiem grozījumiem Medību  likumā Modris saka: “Viss būs daudz nopietnāk un stingrāk.” 

Gada balva medniecībā tiek pasniegta jau sesto gadu. To piešķīra astoņās nominācijās: “Par mūža ieguldījumu”, “Par nozīmīgu ieguldījumu Latvijā”, “Par nozīmīgu ieguldījumu Vidzemē”, “Par atbalstu medniecībai”, “Par nozīmīgu ieguldījumu Kurzemē”, “Par nozīmīgu ieguldījumu “Zemgalē”, “Par nozīmīgu ieguldījumu Latgalē”, “Par nozīmīgu ieguldījumu Sēlijā”. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada balva medniecībā ir ikgadēja augstākā  atzinība par nozīmīgu ieguldījumu medību saimniecības attīstībā un medību popularizēšanā Latvijas vai vietējā mērogā. Balvas iniciatori un balvas organizatori ir Latvijas Mednieku savienība (LMS) un žurnāls “Medības. Makšķerēšana. Daba”. Pašlaik LMS iesaistījušies vairāk nekā 9000 mednieku. 

Ināra Sudare

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.