Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknesietei Dārtai Bērziņai bronza un laboti jauniešu rekordi

Koknesiete Dārta Bērziņa Eiropas sacensībās pauerliftingā ieguva bronzas medaļu un laboja rekordus.
Foto no personīgā albuma

Zviedrijas pilsētā Vesterosā norisinājās lielākās Eiropas sacensības pauerliftingā — kontinenta čempionāts open, jauniešu un junioru grupās. Konkurence dažās kategorijās līdz pat 20 dalībniekiem, kopumā sacensībās nominēti 759 sportisti un amatpersonas. Sacensības veiksmīgi aizvadīja koknesiete Dārta Bērziņa, mājās pārvedot bronzas medaļu un labojot Latvijas jauniešu rekordus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latviju sacensībās pārstāvēja divi sportisti. Kokneses jauniete Dārta Bērziņa startēja dāmu jauniešu grupā 84 kilogramu kategorijā, un Jānis Anšmits (Mālpils/Valmiera SP) open vīru grupā +120 kg kategorijā. Dārtai līdzi devās treneri Didzis Bērziņš un Mārtiņš Lielups. Dārtas veiksmīgais starts vainagojās ar bronzas medaļu — visās kustībās laboti Latvijas jauniešu rekordi (pietupienos — 120 kg, spiešanā — 55 kg, vilkmē — 120 kg un summā 295 kg). Jāpiemin, ka 120 kg ir lielākais svars, ko jebkad kāda Latvijas jauniete pacēlusi sacensībās.

Treneris Mārtiņš Lielups par Dārtas Bērziņas startu Eiropas čempionātā Zviedrijā saka: “Atskatoties uz treniņu procesu, kad visas sporta zāles bija ciet, nācās trenēties mājas apstākļos. Paldies Kokneses sporta centram par izlīdzēšanu ar inventāru! Apstākļi nebija labākie, tomēr “lokdauna” laikā izdevās noturēt fizisko formu. Pēc tam Dārta brauca trenēties pie manis uz Aizkraukli, un Eiropas čempionātā viņa laboja Latvijas rekordus jaunietēm, tāpēc viņas startu šajās starptautiskajās sacensībās var vērtēt kā ļoti labu. Pagaidām Dārtai lieliski izdodas atrast līdzsvaru starp treniņiem un studijām. Atkal ir gūtas pozitīvas emocijas un pieredze. Ar godu noslēdzies jauniešu posms. Nākamgad Dārtai jau junioru grupa, tas nozīmē jaunus izaicinājumus. Plānojam doties uz pasaules studentu čempionātu.” 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.