Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknesiete Gunta Matisone dzimšanas dienu svin vienā dienā ar valsti

Aizkraukles pusē teju katrs, kuram ir saistība ar grāmatām, noteikti pazīst Guntu Matisoni. Kokneses un vēlāk arī Aizkraukles grāmatu veikalos viņa strādājusi daudzus gadus, kopš no Ventspils pārcēlusies uz šo pusi. 18. novembrī ir viņas dzimšanas diena. Mūsdienās viņa to var svinēt pēc sirds patikas, bet padomju laikos gan nedrīkstēja pārlieku izpausties.
Gunta ar vīru un meitu no Ventspils uz Koknesi pārcēlās 1979. gadā 22 gadu vecumā. Pēc gada viņiem pievienojās arī mamma un tētis. Lielo pārmaiņu vaininieks bija Guntas brālis. Viņš bija apprecējis koknesieti, pārcēlies uz dzīvi šajā vietā un gribējis, lai pārējā ģimene ir līdzās. No Ventspils laika Gunta spilgti atceras savu 16. dzimšanas dienu. Brālis tajā laikā mācījies lidotāju skolā, bija piekļuve pirotehnikai, un māsai par godu mājās sarīkoja salūtu. Skaļais pasākums nepalika bez ievērības. Tūlīt klāt bija iecirkņa milicis un lika rakstīt paskaidrojumu. Viņam bijušas aizdomas, ka ģimene svin Latvijas dzimšanas dienu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.