Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kokneses vārds atkal izskan lielajā sportā!

Strādāju valsts akciju sabiedrībā “Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU) par ražošanas inženieri un esmu ievēlēta par Latvijas Ceļu darbinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētāju.
Arodbiedrības darbā reizēm nākas sastapties gan ar darba devēju neizpratni par šādas organizācijas nepieciešamību, gan arī ar arodbiedrības biedru pasivitāti — no arodbiedrības vadības un arodkomiteju priekšsēdētājiem gaida vairāk atdeves, nekā paši nāk ar iniciatīvu.
Arodbiedrība ir tilts starp darba devējiem un darba ņēmējiem, un arodorganizācijas vadītājam jābūt kā zibensnovedējam un samierinātājam, jāpalīdz rast kompromisu un tajā pašā laikā jāaizstāv savi biedri un viņu intereses. Sekojam arī līdzi, kā tiek ievērots Darba aizsardzības likums, risinām konfliktus.
Esam risinājuši arī tādus nopietnus jautājumus kā bosings darbavietā. Tādēļ pagājušajā nedēļā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība rīkoja sanāksmi — kas par darba aizsardzību jāzina arodbiedrībai, uzticības personām, kāda ir situācija darba aizsardzībā mūsu valstī, kas ir darba aizsardzības sistēma, un kā to var izveidot katrā darbavietā. Otrs jautājums, ko skatīja sanāksmē, bija 2023. gada tiesu prakse darba tiesībās. Arī te tika skaidrots Darba likums, diskutēts, kā tas tiek ievērots. Šī sanāksme un tajā skatītie jautājumi man kā arodbiedrības vadītājai bija ļoti aktuāli.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.