Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kokneses “Pīlādzīša” dalībnieki aktīvi visu gadu

SENIORU KLUBIŅA “PĪLĀDZĪTIS” DALĪBNIEKI jauno telpu atklāšanā. Foto no klubiņa albuma

Kad tik strauji izdīdzis, saplaucis un uzziedējis pavasaris, ir īstais laiks atklāt, kā noritējis “zemsniega” laiks ne tikai dārzos, bet arī cilvēku dzīvēs. Šoreiz īsumā par Kokneses senioru kluba “Pīlādzītis” rosīgo darba cēlienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ANITA LIEPIŅA

Katru otro nedēļu tiekoties klubiņa telpās, ir svinēti svētki, dziedāts “Daudz baltu dieniņu” jubilāriem, loloti sapņi par iespējamiem kopīgiem piedzīvojumiem tuvākā un tālākā nākotnē. Ikreiz apspriesti novada un Kokneses apvienības jaunumi un līdzdalība piedāvātajās aktivitātēs. Neizpaliek arī nesen apmeklēto koncertu un teātra izrāžu pārspriešana. Vissatraucošākā ziņa gan bija uzņemta ar skepsi un bažām — “Pīlādzītim” tiek ierādīta jauna mājvieta — Kokneses apvienības pārvaldes telpās.

Tad nu sākās aktīva gatavošanās — tika pakots līdzņemamais pūrs un labdarībai izdalīts laika gaitā uzkrātais. Pāris talkās jaunajās telpās atmirdzēja gaišums logos, nopucētas un izvietotas mēbeles, radīta mājīga gaisotne klubiņa turpmākajām aktivitātēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
AGRITA VAGOLIŅA, Kokneses apvienības pārvaldes vadītāja, palīdz iekārtot jaunās telpas.

Neba jau mājās vien sēdēts — klubiņa pārstāvji viesojušies Daudzevā, kur līksmā sadraudzībā pavadīts vakars. Tādi senioru klubiņi, ar kuriem sadarboties un tikties, ir vairāki. Ziemassvētkos tie viesojās Kokneses kultūras centrā. Tagad jādodas atbildes vizītēs. Te gan svarīgi, lai būtu transports, ar ko pasākumos nokļūt.

Transports senioriem ir akūta vajadzība, jo pat nelieli attālumi mēdz būt pievarami ar grūtībām. Protams, arī šogad, kā katru gadu, ceram uz Aizkraukles novada domes labvēlību, piešķirot mums līdzekļus transporta izdevumiem ikgadējai pensionāru ekskursijai. Ar pateicību atceramies iepriekšējos braucienos redzēto, piedzīvoto un pārdzīvoto. Klusībā “virpinām rokās karti”, domājot par iespējamiem maršrutiem nākotnē.

Vēl pirms tikties klubiņa jaunajās telpās, bija iespēja radoši izpausties olu krāsošanā un pabūt Lieldienu noskaņās Kokneses ģimenes atbalsta dienas centrā, atsaucoties vadītājas Marikas Apiņas uzaicinājumam sadarboties. Sirsnībā kopā pavadītais laiks rosināja tikties vēl kādā nodarbībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

7. maijā būs iespēja iepazīties ar krāsaino zīmuļu pasauli, izveidojot katram savu neatkārtojamo zīmējumu tagad tik populārajā neirografikas tehnikā.

10. aprīlis ierakstīja jaunu lappusi klubiņa vēsturē. Ar svinīgām uzrunām un laba vēlējumiem, pirms pārgriezt jauno telpu atklāšanas grezno lenti, “Pīlādzīti” sveica Kokneses apvienības vadītāja Agrita Vagoliņa, ģimenes atbalsta dienas centra vadītāja Marika Apiņa, sociālā dienesta pārstāves Sandra Bērzkalna un Līva Vitenberga.

Tagad atliek vien aktīvi darboties, lai arī jaunā mājvieta iegūst savu īpašo — labestības, savstarpējā atbalsta un tuvākmīlestības gaisotni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klubiņam dāvātā, nu jau vadītājas Zentas Bērziņas rokām iestādītā roze tieši aiz loga, lai ir atgādinājums par visu skaisto, kas rodas tikai ar pastāvīgu darbu, rūpēm un mīlestību.

Starp “Pīlādzīša” biedriem ir vairākas aktīvas foto un video entuziastes, par kuru veikumu varam priecāties gan ‘‘WhatsApp’’ sarakstē, gan ‘‘YouTube’’ un ‘‘Facebook’’ vietnēs. Domājams, kāds no klubiņa biedriem iesūtīs savas jautrākās bildes arī Vidusdaugavas NVO rīkotajā fotokonkursā senioriem “Pievieno gadiem dzīvi!” Līdz 15. maijam vēl ir iespēja pievienoties.

Šajā gadā paveikto darbu un notikumu, protams, ir vairāk nekā pieminēts: sadarbība ar Represēto apvienību, Likteņdārzu, Latvijas Sarkanā Krusta biedrību, atsaucoties viņu iniciatīvām, piedaloties piemiņas pasākumos un talkās. Te liela pateicība Lībai Zukulei par informāciju, ierosinājumiem un aktīvu līdzdalību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kamēr tapa šis “pārskats”, notika kārtējā talka Kokneses parkā, sakopjot karavīru atdusas vietu.

24. aprīlī visi esam laipni aicināti uz talku pie Kokneses luterāņu baznīcas. Savukārt, Likteņdārzā tiekam gaidīti 27. aprīlī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.