Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kokneses pagastā gājēju celiņš tāds, ka kājas var “nolauzt”. Sniega sega nepārsniedz MK noteikumos rakstīto biezumu

ŠOGAD IZTĪRĪTS. Šajā gadā gājēju ceļš pie autoceļa Koknese—Tīnūži rotācijas apļa ir iztīrīts. Vietās, kur uz gājēju celiņa sniega sega ir neskarta, tās biezums ir aptuveni deviņi centimetri. Agitas Grīnvaldes-Irukas foto

Vēl aizejošā gada izskaņā — decembra vidū ar mums sazinājās kāds kungs no Kokneses pagasta Bormaņiem, kurš kājām no Bormaņiem regulāri dodas uz Kokneses dzelzceļa staciju. Viņa ceļš ved cauri diviem autoceļa Kokneses-Tīnūži rotācijas apļa gājēju tuneļiem, kurus savieno gājēju celiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš jautā — kāpēc netiek tīrīts šis gājēju celiņš? Viņš pa to gājis gan 9., gan 14. decembrī, un ne reizi šajā ziemā līdz tam laikam tas nebija iztīrīts, lai gan bija pamatīgi snidzis. Koknesietis stāsta, ka to piedevām izbraukājis kvadracikls, sasnigušais sniegs piesalis tā, ka kājas varot “nolauzt”. Viņš jautā — kurš atbildīgs par šī gājēju celiņa tīrīšanu un kad to tīra?

Tā kā šis ceļš, arī gājēju tunelis un celiņš ir valsts uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” pārziņā, tad jau 14. decembrī nosūtījām kunga sūdzību un jautājumu uzņēmuma Komunikācijas nodaļai. Līdz gada beigām atbildi tā arī nesagaidījām. Kad šī gada sākumā ar uzņēmuma Komunikācijas nodaļu sazinājāmies telefoniski, kāda darbiniece manis sūtīto jautājumu e-pastā atrada, solīja noskaidrot, pie kura no kolēģiem tas nonācis, un sniegt atbildi. To kopā ar atvainošanos par pazudušo atbildi saņēmām 9. janvārī.

Uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” Komunikāciju nodaļas vadītāja Anna Kononova skaidro: “Valsts reģionālais autoceļš un P80 Tīnūži—Koknese gājēju ceļš tiek uzturēts atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 26 ‘‘Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli” B uzturēšanas klases prasībām, kontrolējot uzturēšanas prasību izpildi reizi nedēļā. Veicot gājēju ceļa apsekošanu 12. decembrī tika konstatēts, ka sniega sega uz tā nepārsniedz MK noteikumos pieļaujamo biezumu mainīgos laikapstākļos. Saņemot informāciju 14. decembrī par apgrūtinātu gājēju pārvietošanos pa P80 gājēju ceļu, informācija tika nekavējoties pārbaudīta, veicot gājēju ceļa kārtības pārbaudi, un tika dots uzdevums izpildītājam — veikt gājēju ceļa attīrīšanu no sniega, kas arī 15. decembrī tika veikts.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc atbildes saņemšanas sazinājāmies ar kungu no Bormaņiem, kurš gan neatcerējās, ka gājēju ceļš pagājušā gada nogalē būtu tīrīts, drīzāk sniegs nokusis pats un jauna sniega sega izveidojusies pēc jaunā gada, kad atkal stiprāk sācis snigt.

Ko tad paredz A. Kononovas piesauktie Ministru kabineta noteikumi? Tie nosaka, ka autoceļu kompleksā ietilpstošos gājēju ceļus un tuneļus ziemas sezonā no sniega attīra, ja pastāvīgos laikapstākļos sniega segas biezums ir vairāk par 6 centimetriem, mainīgos laikapstākļos — ja vairāk par 10 centimetriem. Sniega tīrīšana un kaisīšana ar pretslīdes materiālu jāveic 24 stundu laikā. “Staburags” apskatīja gājēju ceļu un tuneļus pie Kokneses— Tīnūžu ceļa un jāsecina, ka šogad pēc snigšanas tas ir iztīrīts. Pamērot sniega segas biezumu vietās, kur tā palikusi neskarta, lineāls rāda, ka tā sasniegusi deviņu centimetru biezumu, pirms ieradies sniega tīrītājs. Ieejas tuneļos ir diezgan slīpas nogāzes, taču pretslīdes materiālu gan tur nemanījām.

Kungs no Bormaņiem pastāstīja arī to, ka vienā no tuneļiem slapjā laikā regulāri krājas ūdens. Par to liecina gan sasalusī ledus kārta, gan iedzīvotāju pašu gar tuneļa malu izliktie dēļi, lai gājēju tuneli varētu iziet sausām kājām. Jāsaka, ka gājējiem jābūt ļoti uzmanīgiem, jo sasalušajam ledum tuneļos virsū sapūsts sniegs un pamatne ir diezgan slidena. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zināšanai:

“Latvijas Valsts ceļu” speciālisti atgādina: gadījumos, ja iedzīvotājiem ir problēma ar ceļu tīrīšanu ziemā, par to var informēt uzņēmumu, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8005000 vai, sūtīt ziņu kopā ar attēliem e-pastā: sic@lvceli.lv.

Informācija tiek operatīvi pārbaudīta un nodota uzturētājiem darbam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.