Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kokneses kultūras centra senioru kori “Alaini” izvirza trīs nominācijās

KOKNESES SENIORU KORIM “ALAINE” pērnais gads iezīmējās ar vairākiem nozīmīgiem koncertiem. Kolektīvs sniedza priekšnesumu mācītāja Valda Baltruka piemiņas plāksnes atklāšanas sarīkojumā Kokneses baznīcā.

Janvārī Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē pirmo reizi tika pasniegta Kormūzikas balva. Starp nominantiem bija arī Kokneses kultūras centra senioru koris “Alaine”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmās Kormūzikas balvas pasniegšana notika 20. janvārī. Kormūzikas balvu ierosināja un organizēja Dziesmu svētku biedrība sadarbībā ar Latvijas Diriģentu asociāciju un pateicoties Rīgas valstspilsētas atbalstam. Balva iecerēta kā ikgadējs notikums. Katras nominācijas uzvarētājs saņēma tēlnieka Oskara Mikāna bronzā veidoto balvu.

Kormūzikas balva ir vienīgais apbalvojums Latvijā, kura mērķis bija izcelt izcilākos sasniegumus kormūzikas nozarē, jaunradē, kā arī pedagoģiskajā darbā 2023. gadā. Pirmajai Kormūzikas balvai bija pieteikti 116 pretendenti deviņās nominācijās — gada koris, gada kora vadītājs/-
a, gada kormūzikas koncerts, balva par mūža ieguldījumu kormūzikā, gada jaunrade kormūzikā, gada kormūzikas ieraksts, pārsteigums kormūzikā, gada kultūras, izglītības iestāde, kultūrvieta Rīgā. Pretendentus vērtēja pieci nozares profesionāļi — diriģenti Andris Veismanis, Ainārs Rubiķis (žūrijas priekšsēdētājs), Jānis Ozols, muzikologs Orests Silabriedis un komponiste Selga Mence.

ALDIS LAZDIŅŠ, “Alaines” diriģents, tika izvirzīts gada kora diriģenta nominācijai. Foto no “Staburaga” arhīva

Kokneses kultūras centra senioru koris “Alaine” tika pieteikts trīs nominācijās, par ko saņēma apliecinājumu. Kora diriģents Aldis Lazdiņš tika izvirzīts gada kora diriģenta nominācijai. Viņa vadītais kolektīvs bija pieteikts nominācijā “gada kormūzikas koncerts”. “Alaines” sniegumā tas bija Dziesmu svētku atskaņas koncerts Aizkrauklē. Vēl viena nominācija bija gada pārsteigums kormūzikā, un tai kalpoja komponista Andra Kristona koncertuzvedums “Pērses meitene”, kurā koris piedalījās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Korim pagājušais gads beidzās 20. janvārī ar izvirzīšanu trijām nominācijām. Bijām patīkami pārsteigti, ka “Alaine” senioru koru grupā izvirzījās trijniekā un tika aicināti uz Kokaru zāli,” saka diriģents Aldis Lazdiņš. “Tas man un korim ir nopietns sasniegums. Pērn dziedāts uzvedumā “Pērses meitene”, prezidenta Egila Levita sagaidīšanā Likteņdārzā, Sunākstes Dziedāšanas svētku svinībās ar visiem koriem, tad vēl atsevišķais koncerts Kokneses baznīcā. Tauta redz un saprot, ka ir kas ievērojams izdarīts, to atzina arī mūziķi, virsdiriģents Juris Kļaviņš un citi.” 

Fakts

Senioru koris “Alaine” dibināts 1999. gadā, un šogad tas svinēs 25. gadskārtu. Par godu šim notikumam jubilejas koncerts norisināsies 21. septembrī. Diriģents Aldis Lazdiņš šo kolektīvu vada otro gadu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.