Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknesē ziemu noskrien ap 500 dalībnieku

IVITA ŠALE ir pieredzējusi skrējēja un noskriet ziemu viņai ir nieks. Jāņa Zilvera foto

Ir atkal ziema, un aktīvākie cenšas to noskriet vai nosoļot. Aizvadītajā svētdienā Latvijā populārā skrējiena un pārgājiena “Noskrien ziemu!” ceturtais posms aizvadīts Koknesē, kurā startēja ap 500 dalībnieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību organizators ir biedrība “Pieliec soli”, popularizējot skriešanu un pārgājienus ziemā. Ik gadu sacensībām ir vairāki posmi ar dažādām distancēm skrējējiem un soļotājiem. Tautas distances skrējēji veica vienu 9,2 kilometru apli, bet sporta — divus. Koknesē starts un finišs bija pie sporta centra, un distance veda pa ievērojamākajām pilsētas vietām — pilsdrupām, parku un Likteņdārzu.

Kā ik gadu, ziemas skriešanas izaicinājumā piedalījās arī vairāki Aizkraukles novada pārstāvji. Šoreiz viņu nebija daudz, bet ar uzvaru VS 40 grupā 18,4 kilometru distancē var lepoties Artis Zvejnieks no Bebru pagasta, kuram piektais labākais laiks sporta distances kopvērtējumā. ST 30 grupā 9,2 kilometru distancē 3. vieta Ivitai Šalei no Skrīveriem.

DITSTANCĒ ARTIS ZVEJNIEKS. Viņš savā vecuma grupā bija pirmais, bet sporta distancē kopumā finišēja piektais. Jāņa Zilvera foto

Artis ir aktīvs visu posmu dalībnieks. Šoziem laika apstākļi ir mainīgi, un startēts dažādos, bet visi priecājās, ka Koknesē bija sniegs. Bijis uzreiz skaistāk un arī skriet ziemīgāk. Trase bija labi sagatavota un arī interesanta, jo vajadzējis šķērsot ne tikai takas, bet arī laukus, baļķi pāri strautam, ar ko dažs nesaskaras bieži.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā palīgi sacensību norisē bija vietējie jaunieši un jaunsargi, atbalstot skrējējus, kas radīja pozitīvu noskaņojumu. Artis atzīst, ka vasarā skriet noteikti ir vieglāk, bet ziemā — izaicinošāk, jo jāuzmanās arī no paslīdēšanas. Tāpēc būtiski ir piemēroti apavi. Kopumā sportiski labs pasākums.

Skriešanas seriāla noslēdzošais posms būs 10. martā Valmierā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.