Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknesē un Skrīveros bez maksas varēs nodot vecās riepas

Kad diennakts vidējā gaisa temperatūra puslīdz stabili turēsies virs +7 grādiem, būs īstais laiks ziemas riepas mainīt pret vasaras. Autoriepu maiņas bums pavasarī, kā arī rudeņos ikreiz aktualizē mūžseno apkārtējās vides aizsardzības jautājumu, jo bezatbildīgi ļautiņi diemžēl nolietotās riepas izmet ceļmalās, sadzīves atkritumu savākšanas konteineros un pat mežos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AINĀRS ZARIŅŠ

Automašīnu skaits pēdējās desmitgadēs ir ievērojami pieaudzis, kā rezultātā vairāk ir arī nolietotu riepu, un cilvēku bezatbildības dēļ arī lielākas vides problēmas.

“Atbildības trūkums pret vidi novērojams ne tikai privātpersonu vidū. Vecās riepas pilnīgi tam nepiemērotās vietās bieži cenšas izmest ne tikai privātpersonas, bet nereti arī legāli strādājoši servisa uzņēmumi, aizmirstot jeb ignorējot to likumīgu utilizāciju. Riepām nonākot dabā, tās sadalās ļoti ilgā laika posmā, pat vairāk nekā 100 gadu, turklāt riepu sadalīšanās procesā radušies galaprodukti ir bīstami videi un var to saindēt. Arī aprokot riepas, tiek nodarīts liels kaitējums videi, jo savas dobās formas dēļ riepu caurumos paliek neizplūdis gaiss, kas padara apraktās riepas “peldošas”, un pēc kāda laika tās “uzpeld”, salaužot augsnes virskārtu. Nolietotu riepu patvaļīga dedzināšana rada vēl lielāku kaitējumu videi un cilvēka organismam nekā vienkārša to izmešana. Dedzinot riepas, izdalās kodīgi dūmi, kas satur dažādas kaitīgas vielas un ķīmiskus savienojumus — tie ir indīgi ieelpojot, kā arī nosēžas uz tuvumā esošiem augiem. Šādu dūmu ieelpošana var kaitēt cilvēku veselībai un veicināt hroniskas saslimšanas. Būsim atbildīgi par apkārtējo vidi un atcerēsimies, ka vecās riepas ir vides piesārņojums ilgtermiņā, bet Latvijas daba ir mūsu skaistās un kopīgās mājas!’’ stāsta SIA “ECO System“ komercdirektors Ivo Krontāls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rūpēs par mūsu apkārtējās vides veselību SIA “Ecosystem’’ autoīpašniekiem un apkopes uzņēmumiem vēlas atgādināt, ka ir vairāki veidi, kā pareizi legāli atbrīvoties no tālākai izmantošanai nederīgām autoriepām. Auto īpašniekiem visērtāk, protams, būtu nederīgās riepas atstāt tur, kur tiek iegādātas jaunas vai tiek veikta riepu nomaiņa. Taču pat servisa centri bieži vien vairs nevēlas pieņemt vecās riepas.

Lai veicinātu patērētāju atbildību un uzlabotu pieejamību legālai un pareizai vecu riepu utilizācijai, SIA “Ecosystem’’ sadarbībā ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Tire bee’’ līdz 31. maijam piedāvā iespēju nodot četras nolietotās vieglo automašīnu riepas bez maksas ikkatram autobraucējam SIA “Ķilupe’’ šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos.

Šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos riepas bez maksas tiks pieņemtas tikai norādītajā laikā, un no vienas automašīnas varēs nodot vienu riepu komplektu (četras vieglo automašīnu riepas). Iebraucot atkritumu pieņemšanas laukumā, tiks reģistrēts automašīnas numurs, tādējādi divreiz ar to riepas bez maksas nodot nevarēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārējā laikā šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos vieglo automašīnu riepas tiek pieņemtas par maksu. 

Atceries!

Nolietototās riepas bez maksas varēs nodot no 17. līdz 31. maijam Skrīveros, Birzes ielā 2A, un Koknesē, Paugu ielā 1D.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.